Adıyaman'da "Bir kan bir fidan" kampanyası

Adıyaman'da "Bir kan bir fidan" kampanyası
Adıyaman'da "Bir kan bir fidan" kampanyası
ADIYAMAN (AA) - Kahta ilçesinde gerçekleştirilen "Bir kan bir fidan" kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.Kampanya dolayasıyla Kızılay...

ADIYAMAN (AA) - Kahta ilçesinde gerçekleştirilen "Bir kan bir fidan" kampanyasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Kampanya dolayasıyla Kızılay Malatya Kan Merkezi tarafından  İlçe Jandrama Komutanlığı bahçesine kurulan kan bağış çadırlarına vatandaşlarkan bağışında bulunuyor. 

Kampanyaya vatandaşlarla birlikte jandarma komutanlığında görevli askerlerde destek verdi.

Kan bağış çadırlarını ziyaret eden Kahta Belediyesi Başkan Vekili Osman Okan, kan bağışının insanlık görevi olduğunu söyledi.

Herkesin her an kana ihtiyac duyabileceğini belirten Okan, "Kimin ne zaman kana ihtiyacı olduğu asla bilmez. Benim kan ihtiyacı olan birçok hastam oldu. Kan İhiyacımızı kızılay karşılayınca bende o günden beri düzenli olarak kan bağışında bulunuyorum" dedi.

Kan bağışı karşılığında jandarma komutanlığı tarafından fidan hediye edildiğini kaydeden Okan, bağış yapan herkes adına başka yerlerde fidan dikildiğini sözlerine ekledi.

Kan bağışınıda bulunan İbrahim Güzel ise kan bağışını alışkanlık haline getirdiğini belirtti.

Kan bağışı yaparak bir nevi sağlık taramasından geçtiğini ifade eden Güzel, "Çok uzun yıllardan beri  kan bağışlıyorum. Daha sonra kanınız vatandaşa verildi mesajı geliyor. Bu mesaj bana mutluluk veriyor.Tüm vatandaşları kan bağışına destek vermelerini  istiyorum" diye konuştu.