Adıyaman'da Büro Memur-Sen'den "havacılık tazminatı" talebi

Adıyaman'da Büro Memur-Sen'den "havacılık tazminatı" talebi
Adıyaman'da Büro Memur-Sen'den "havacılık tazminatı" talebi
ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da, Büro Memur-Sen üyeleri, Meteoroloji çalışanlarının "havacılık tazminatı"ndan yararlanmasını talep etti.Büro Memur-Sen...

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da, Büro Memur-Sen üyeleri, Meteoroloji çalışanlarının "havacılık tazminatı"ndan yararlanmasını talep etti.

Büro Memur-Sen Şube Başkanı Kadir Özşahin,  şube binasında üyelerle birlikte yaptığı açıklamada,  Orman ve Su İşleri Bakanlığı'na bağlı Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanlarının ülkenin dört bir yanındaki hava alanlarında ve illerde görev yaparak hava tahmin raporları oluşturduğunu söyledi.

Havacılık tazminatının, Devlet Hava Meydanları İşletmesi çalışanlarına ödenirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü çalışanlarına ödenmediğini belirten Özşahin, "Bu tazminatın meteoroloji personeline ödenmesi maalesef engellenmektedir. İki kurum arasındaki bu farklı uygulama haksızlıktır, adaletsizliktir" dedi.

Meteoroloji çalışanlarının mağduriyetine son verilmesi için havacılık tazminatının mecliste mutlaka yasalaştırılması gerektiğini dile getiren Özşahin, şöyle konuştu:

"Aksi takdirde, Büro Memur-Sen olarak, meteoroloji çalışanlarına havacılık tazminatı ödenene kadar yeni eylemlerle, basın açıklamalarıyla mücadelemize devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle önümüzdeki süreçte çalışanların sorunlarının çözüldüğü herkesin eşit bir şekilde bütçe imkanlarından yararlandırıldığı, mutlu, müreffeh çalışma ortamlarının sağlandığı günler olmasını diliyoruz."