Adıyaman'da gönüllü askerlik başvurusu

Adıyaman'da gönüllü askerlik başvurusu
Adıyaman'da gönüllü askerlik başvurusu
- Adıyaman'da bir grup vatandaş, gönüllü askerlik başvurusunda bulundu - Askerlik Şube Başkanı Albay Davut Kulalar: - "Sizler gibi vatandaşlarımız olduğu sürece emin olun PKK bu ülkede hiçbirşey yapamayacaktır, eninde sonunda kahrolacaktır"

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da bir grup vatandaş, gönüllü askerlik başvurusunda bulundu.

Ellerinde Türk bayraklarıyla Adıyaman Askerlik Şube Başkanlığı önünde toplanan grup, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Askere uzanan eller kırılsın" şeklinde slogan attı. 

Grubu görünce dışarıya çıkan Personel Albay Davut Kulalar, burada yaptığı konuşmada, son günlerde yaşanan terör olayları nedeniyle çok sayıda vatandaşın gönüllü askerlik başvurusunda bulunduğunu söyledi. 

Asil milletin kahraman ve duyarlı evlatlarının taleplerinin kendilerinin motivasyonunu artırdığını ifade eden Kulalar, şunları kaydetti:

"Bu ulvi talepler nedeniyle kendilerine teşekkür ederiz. Türk Silahlı Kuvvetleri  bünyesindeki kahraman personelimiz, milletimizin huzur ve güvenliği için terör örgütleriyle mücadelesini sürdürmektedir. Kendisine verilen her türlü görevi bugüne kadar başarıyla yerine getirmiş, bundan sonra da tarihine ve kendisine yakışır bir şekilde yerine getirebilecek güçtedir. Sizler gibi vatandaşlarımız olduğu sürece emin olun PKK  bu ülkede hiçbir şey yapamayacaktır, eninde sonunda kahrolacaktır."

Kulalar, halkın bu desteğinin kendilerini gururlandırdığını dile getirdi.

Vatandaşlardan Abuzer Arslan ise Kürt vatandaşı olarak ülkeyi bölmek isteyenlere karşı askerlik vazifelerini yapmalarına rağmen tekrardan gönüllü olarak başvurduklarını belirtti.

Şehit haberlerinin kendilerini derinden yaraladığını vurgulayan Arslan, "O yüzden biz de diyoruz ki, gönüllü olarak yazılacağız. Göze göz, dişe diş. Ne istiyorlarsa aynısını yapacağız" ifadelerini kullandı.

İbrahim Ekici de terör saldırılarından dolayı sabırlarının taşıdığını dile getirdi.

Kalabalık daha sonra Albay Kulalar'a, yanlarında getirdikleri Türk bayrağını teslim etti.

Daha sonra Askerlik Şube Başkanlığına geçen grup, topluca gönüllü askerlik başvurusunda bulundu. 


  ETİKETLER:

  TSK

  ,

  PKK

  ,

  Adıyaman

  ,

  şehit

  ,

  Vatan

  ,

  personel

  ,

  Karşı