Adıyaman'da kanser konulu seminer

Adıyaman'da kanser konulu seminer
Adıyaman'da kanser konulu seminer
ADIYAMAN (AA) - Gölbaşı ilçesinde kanser konulu seminer düzenlendi.Doktor Ezgi İlhan, belediye konferans salonundaki seminerde, kanserin vücuttaki...

ADIYAMAN (AA) - Gölbaşı ilçesinde kanser  konulu seminer düzenlendi.

Doktor  Ezgi İlhan, belediye konferans salonundaki seminerde, kanserin vücuttaki gelişimi ve hücrelere olan etkilerini anlatarak, hastalığın belirtileri ve korunma yolları hakkında bilgiler verdi.

Kanser türlerinin en az üçte birinin önlenebilir olduğuna dikkati çeken İlhan, vatandaşların etkin kanser tedavisini eşit koşullarda ve herhangi bir bedel ödemek zorunda kalmadan alma hakkına sahip olduğunu ifade etti.

Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezlerinde (KETEM) ücretsiz taramaların olduğunu aktaran İlhan, "Meme kanseri için 40-69 yaş aralığına mamografi çekimi, rahim ağzı kanseri için 30-65 yaş aralığına smear alımı ve kolorektal kanserinde 50-70 yaş aralığına Gaitada gizli kan testi yapılarak, erken teşhis sağlanıyor" dedi.

Seminer sonunda Adıyaman KETEM Müdürlüğü tarafından Doktor Abdullah Alaş ve Ebe Nuran Balcı'ya köylerde düzenledikleri çalışmaları nedeniyle teşekkür belgesi verildi.