Adıyaman'da karne sevinci

Adıyaman'da karne sevinci
Adıyaman'da karne sevinci
ADIYAMAN (AA) - Besni ilçesinde 19 bin 740 öğrenci karnesini aldı.Kaymakam Emrah Yılmaz ve Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar'ın...

ADIYAMAN (AA) - Besni ilçesinde 19 bin 740 öğrenci karnesini aldı.

Kaymakam Emrah Yılmaz ve Besni İlçe Milli Eğitim Müdürü Neşet Yazar 'ın katılımıyla Üçgöz İlkokulu, Atatürk Ortaokulu, İstiklal Anaokulu ve Şehit Abidin Tanrıkolu Anadolu Lisesinde karne törenleri düzenlendi.

Törenlerde Yılmaz ve Yazar, öğrencilere karnelerini dağıttı. 

Törenlerin sonunda konuşma yapan Yılmaz, insanların unutamadığı anlardan bir tanesinin karne aldığı zamanlar olduğunu söyledi.

Öğrencilerin mutluluğunu paylaşmak için onlarla birlikte olduklarını ifade eden Yılmaz, "Sizler bizim geleceğimizsiniz. Sizleri çok sevdiğimi okullarınızı, sınıflarınızı ziyaret ettiğimde her vesile ile ifade etmeye çalıştım. Müsait zamanlarda okullarımızı ziyaret ederek tüm eğitimin paydaşları ile sohbet etmeye onların dertlerini sıkıntılarını dinledikten sonra bu sorunları hızlı bir şekilde çözmek bizim asli görevimizdir" dedi.

İlçede, anaokularda bin 331, ilkokullarda 5 bin 14, birleştirilmiş sınıflı ilkokullarda bin 798, ortaokullarda 6 bin 574 öğrenci ve liselerde 5 bin 23 öğrenci olmak üzere toplamda 19 bin 740 öğrenci karnelerini aldı.