Adıyaman'da KÖYDES değerlendirme toplantısı yapıldı

Adıyaman'da KÖYDES değerlendirme toplantısı yapıldı
Adıyaman'da KÖYDES değerlendirme toplantısı yapıldı
ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da Köylerin Alt Yapısını Destekleme (KÖYDES) programı değerlendirme toplantısı yapıldı.Valilik toplantı salonunda Vali...

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da Köylerin Alt Yapısını Destekleme (KÖYDES) programı değerlendirme toplantısı yapıldı.

Valilik toplantı salonunda Vali Mahmut Demirtaş başkanlığında yapılan toplantıda, KÖYDES kapsamında kentte tahsis edilen ödeneğin il ve ilçeler bazında kullandırılması ve değerlendirilmesi yapıldı.

Demirtaş, yaptığı açıklamada, bu yıl KÖYDES programıyla Adıyaman'a yaklaşık 9.5 milyon lira  ödenek tahsis edildiğini söyledi.

Bu ödenekle 46 yol, 23 içme suyu, 2 adet kanalizasyon, 2 adet küçük ölçekli sulama projesi olmak üzere toplam 73 adet projenin programına alındığını belirten Demirtaş, "Gelen bu ödeneği merkez ve ilçelerimize bağlı köylerimizin asfaltı, içme suyu ve alt yapı hizmetlerinde etkin ve verimli bir şekilde kullanacağız. İlimizde KÖYDES projelerini uyguladığımız tüm köylerimizde artık yol, su ve kanalizasyon gibi altyapı sorunları büyük ölçüde çözüme kavuşturuldu. Yapılan projelerle birlikte köylerimiz artık daha yaşanabilir bir hale geldi" diye konuştu.

Toplantıya Vali Yardımcısı Levent Öztin, ilçe kaymakamları, İl Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan, İl Genel Meclis Başkanı Salih Şahan, bazı kurum amirleri ile il özel idare şube müdürleri katıldı.


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  ilçe

  ,

  lira

  ,

  ,

  kurum