Adıyaman'da öğrencilere diş bakımı seti dağıtıldı

Adıyaman'da öğrencilere diş bakımı seti dağıtıldı
Adıyaman'da öğrencilere diş bakımı seti dağıtıldı
ADIYAMAN (AA) - Kahta'da, "Adıyaman Kırsalında Sosyal Gelişim Projesi" kapsamında okullardaki öğrencilere diş bakımı seti dağıtıldı.GAP İdaresi...

ADIYAMAN (AA) - Kahta'da, "Adıyaman Kırsalında  Sosyal Gelişim Projesi" kapsamında okullardaki öğrencilere diş bakımı seti dağıtıldı.

GAP İdaresi Başkanlığı, Kahta Kaymakamlığı ile  Kadın ve Çocuk Hakları Derneği tarafından yürütülen proje kapsamında, ilçe merkezinde Cumhuriyet, Menderes, Cami Mahalleleri, Çıralık, Çukurtaş ve Boğazkaya köylerindeki okullarda çocuklara diş seti dağıtıldı.

Etkinliğe katılan Kaymakam Dede Musa Baştürk, bölgede daha önce eğitim , sağlık ve istihdam adına birçok çalışma yürüttüklerini söyledi.

Çalışmalardan olumlu sonuçlar aldıklarını ifade eden Baştürk, " Bugün de ilkokuldaki öğrencilerimiz diş sağlığı taramasından geçiyor. Diş sağlığına  çok önem veriyoruz. Sağlık ağızda başlar düşüncesiyle hareket ederek çalışmalarımıza devam edeceğiz" dedi.

Kahta Kadın ve Çocuk Hakları Derneği Başkanı Emine Kardeş ise geri kalmışlığı ve eğitimsizliğe savaş açtıklarını dile getirerek "Pilot bölgelerimizde diş sağlığı taraması yapıyoruz. Bu kapsamda köylerde 350, ilçe merkezinde 650 olmak üzere bin öğrenciyi diş taramasından geçireceğiz ve onlara diş bakımı seti dağıtacağız. Bu çalışmamız 9 ay devam edecek ve düzenli olarak takipleri yapılacak" diye konuştu.

Konuşmaların ardından taramadan geçirilen öğrencilere diş bakım seti dağıtıldı.