Adıyaman'da sağlık personelinin darp edildiği iddiası

Adıyaman'da sağlık personelinin darp edildiği iddiası
Adıyaman'da sağlık personelinin darp edildiği iddiası
ADIYAMAN (AA) - Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adıyaman Şubesi üyesi grup , bir sağlık personelinin darp edildiğini iddia ederek...

ADIYAMAN (AA) - Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Adıyaman Şubesi üyesi grup , bir sağlık personelinin darp edildiğini iddia ederek açıklama yaptı.

Adıyaman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi  Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Kliniği kampüsünde toplanan grup, ellerindeki pankartlarla slogan atarak olayı protesto etti.

Grup adına açıklama yapan SES Adıyaman Şubesi Yürütme Kurulu üyesi Fatma Unutmaz, hastanenin çocuk acil servisinde sözleşmeli olarak çalışan hemşire Berrin Kongül'ün bir hastanın yakınları tarafından hakarete ve fiili şiddete maruz kaldığını ileri sürdü.

SES olarak yaşanan olayı kınadıklarını belirten Unutmaz, "Bu yaşanan şiddetin hiçbir mazereti ve gerekçesi olamaz. Çalışma koşullarındaki tüm eksik ve yetmezliklere rağmen sağlık çalışanlar özverili bir şekilde Adıyaman halkına hizmet vermektedir" dedi.

Unutmaz, yaşanan olayla ilgili sorumluları, sorumluluklarını yerine getirmeye davet ettiğini ifade etti.

Açıklamanın ardından grup, dağıldı.