Adıyaman'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü

Adıyaman'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü
Adıyaman'da Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü
ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da Fiziksel aktivitenin öneminin kamuoyuyla paylaşılması amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Sağlıklı Yaşam ve...

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da Fiziksel aktivitenin öneminin kamuoyuyla paylaşılması amacıyla Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan "Sağlıklı Yaşam ve Hareket Yılı" etikinlikleri kapsamında yürüyüş düzenlendi.

Adıyaman Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından her ay bir tema seçilerek il genelindeki kamu kurum ve kuruluşları ile yapılan yürüyüş etkinliği, son üç ayda haftalık yürüyüşe dönüştürüldü.

Yılın son pazarında ise düzenlenen yürüyüş, Vali Mahmut Demirtaş'ın öncülüğünde il protokolünün katılımı ile gerçekleştirildi.

Hükümet Konağı önünde başlayan yürüyüşte katılımcılar 4 kilometre yürüyerek ellerinde "Sağlık İçin Hareket Et", "Düzenli Fiziksel Aktivite Çocuklarda Büyüme Gelişmeyi Hızlandırır" sloganların yazılı olduğu afişleri koşu parkına kadar taşıdılar.

Vali Mahmut Demirtaş, yürüyüş sonunda yaptığı açıklamada, sağlıklı yaşamın önemine dikkat çekerek, düzenli olarak her hafta bu yürüyüşlerin yapıldığını belirtti.