Adıyaman'da tatbikat

Adıyaman'da tatbikat
Adıyaman'da tatbikat
ADIYAMAN (AA) - Besni Devlet Hastanesinde yangına müdahale, söndürme ve doğal afetlerde acil durum tahliye tatbikatı yapıldı.Hastane binasında ve...

ADIYAMAN (AA) - Besni Devlet Hastanesinde yangına müdahale , söndürme ve doğal afetlerde acil durum tahliye tatbikatı yapıldı.

Hastane binasında ve bahçesinde gerçekleştirilen tatbikatta, senaryo gereği hastanede yangın çıkması üzerine sağlık personelleri hastaları hızlı bir şekilde dışarı çıkardı.

Daha sonra olay yerine gelen itfaiye ekipleri, itfaiye merdiveniyle hastanede mahsur kalan hastaları ve personelleri kurtardı.

Tatbikatın sonunda sağlık personellerine yatan hastaların tahliyesi, çeşitli kurtarma teknikleri ile alt ve üst katlarda mahsur kalanların kurtarılması, yangın söndürme teknikleri uygulamalı olarak gösterildi.

Hastanenin Başhekimi Adnan Yüksel, gazetecilere yaptığı açıklamada, olayların tatbikat olarak kalmasının en büyük temennileri olduğunu belirterek tatbikata katılanlara teşekkür etti.

Hastanenin Sivil Savunma Uzmanı Vakkas Öztürk ise gerçekte yaşanması arzu edilmeyen ama hayatın bir parçası olan doğal afetlerde can kaybının yaşanmaması için toplumun bilinçlenmesinde tatbikatların ve eğitimin önemli olduğunu söyledi.

Öztürk, yaşanabilecek afetlerde herkese sorumluluklar ve görevler düştüğünü sözlerine ekledi.

 


  ETİKETLER:

  senaryo

  ,

  sivil

  ,

  tahliye

  ,

  müdahale