Adıyaman'dan kısa kısa

Adıyaman'dan kısa kısa
Adıyaman'dan kısa kısa
- Kahta ilçesinde bir kişi, nereden atıldığı belli olmayan kurşunla yaralandı

ADIYAMAN (AA) - Kahta ilçesinde bir kişi, nereden atıldığı belli olmayan kurşunun koluna isabet etmesi sonucu yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Kahta Küçük Sanayi Sitesi'ndeki yerini kapattıktan sonra evine giden Ramazan Polat, bu sırada kolundan yaralandı.

Polat, 112 Acil Yardım ekipleri tarafından Kahta Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Yapılan incelemede Polat'ın sol koluna mermi isabet ettiği belirlendi.

Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

- Damdan düşen kişi yaralandı

Kahta'da ilçesi Yeni Mahalle 1105 Sokak'ta yaşayan Mehmet Yaşar Karaca, tek katlı evinin damında bulunduğu sırada dengesini kaybederek düştü.

Yaralanan Karaca, 112 Acil Servis ekiplerince Kahta Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Durumu ağır olan Karaca, müdahalenin ardından Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi.

- Kahta'da İngilizce yarışma

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen "İngilizce Festivali ve Dil Köyü" projesi kapsamında İngilizce ilahi, skeç ve şarkı yarışmaları düzenlendi.

Yabancı dile olan ilgiyi arttırmak, öğrencilerin İngilizce'ye karşı ön yargılarını gidermek ve farkındalık yaratmak amacıyla Kahta Kültür Merkezi'nde bu yıl üçüncüsü düzenlenen yarışmada 25 okuldan öğrenciler yarıştı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Halil Tünçmen, dilin diğer insanlarla bütün ilişkileri ve  sosyal bağları düzenleyen bir vasıta olduğunu söyledi.

İnsanların içinde yaşadıkları toplumların değerlerini, düşüncelerini ve kurallarını dil yoluyla öğrendiğini belirten Tünçmen, "Yabancı dil öğrenmenin, bilhassa, milletler arası kültür alışverişlerinde önemli bir yeri vardır. Cemiyetler, birbirlerinin tecrübelerinden ve yayınlarından öylece faydalanabilmektedirler. İlimde, sanatta ve teknikte olan gelişmeler, böylece takip edilebilmektedir" dedi.

Yarışma sonunda dereceye giren öğrenci ve okullara ödülleri verildi.