Adıyaman'ın il oluşunun 60. yılı kutlandı

Adıyaman'ın il oluşunun 60. yılı kutlandı
Adıyaman'ın il oluşunun 60. yılı kutlandı
ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın il oluşunun 60. yılı düzenlenen etkinlikle kutlandı.Adıyaman Belediyesi önünde düzenlenen etkinlik folklor ekibinin halk...

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'ın il oluşunun 60. yılı düzenlenen etkinlikle kutlandı.

Adıyaman Belediyesi önünde düzenlenen etkinlik folklor ekibinin halk oyunları gösterisiyle başladı. Vali Mahmut Demirtaş, yaptığı konuşmada Adıyaman'ın il oluşunun 60. yılının hayırlı olması temennisinde bulundu.

Etkinliklerin organizasyonda bir takım eksiklikler yaşandığını belirten Demirtaş, "Ben tür organizasyonlardan önce toplantı yapılması gerektiğini düşünüyorum. Yani organizasyonu düzenli bir şekilde sağlamak lazım. Ben de daire müdürü arkadaşlarıma buradan talimat veriyorum. Bir daha bu tür aksaklıklar olmasın çünkü bizim çocuklarımız, gençlerimiz bizim geleceğimiz. Biz onlar için buradayız. Onlar için burada çalışıyoruz. Eğer bir aksaklık olmuşsa kusura bakmayın ve ben de özür diyorum" diye konuştu.

Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu ise 60 yıl önce Adıyaman'a ilk kez valinin atanmasıyla Adıyaman'ın il oluşunun tescil edildiğini söyledi.

Her yıl kutlamalarda "1 Aralık " koşusu düzenlendiğini anımsatan Kutlu, "Yapılan organizasyonda belediye olarak çok kötü olduğumuzu itiraf ediyorum. Eksiklerimiz o kadar çok ki, en başta gelen eksikliklerimiz birincisi sağlık ekiplerimiz yetersizdi. Eğer bu organizasyonları yapacaksak statta yapıp orda daha uygun bir ortamda koşuyu düzenleyip ona göre ödüllerimizi vermemiz lazım" dedi.

Koşuya 6 kategoride düzenlenen ve 170 sporcunun katıldığını kaydeden Kutlu, sporcuları kutladı.

Kutlama dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  Belediye

  ,

  Daire

  ,

  Aralık