Adıyamanlı öğrenciler Matematik Olimpiyatlarına hazırlanıyor

Adıyamanlı öğrenciler Matematik Olimpiyatlarına hazırlanıyor
Adıyamanlı öğrenciler Matematik Olimpiyatlarına hazırlanıyor
ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da ortaokul ve lise öğrencileri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından gerçekleştirilecek...

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da ortaokul ve lise öğrencileri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından gerçekleştirilecek olan Matematik Olimpiyatlarına hazırlanıyor.

Rehberlik Araştırma Merkezi (RAM) bünyesinde açılan Matematik kursuna 75 öğrenci eleme usulü ile seçildi.

Öğrencilerin TÜBİTAK Matematik Olimpiyatlarına katılabilmek için mayıs ayında Gaziantep'de yapılacak olan bölge ön eleme sınavına katılacağı belirtildi.

Matematik kursunda öğrencilere, sayılar teorisi, analiz geometri ve sonlu matematik gibi farklı konular öğretiliyor.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, beraberinde Vali Yardımcısı Murat Süzen ve İl Milli Eğitim Müdürü Seyfi Özkan'la birlikte Matematik Olimpiyatlarına hazırlık için açılan kursları gezerek,  öğrencilerle sohbet etti.

Demirtaş, burada yaptığı açıklamada, Matematik dersinin öğrenciler açısından biraz zor gibi göründüğünü belirterek, bir şeyi başarabilmenin yolunun inanmaktan geçtiğini vurguladı.

"İnanma başarının yarısıdır" diyen Demirtaş, bunun için gençlerin geleceğe güvenle bakıp hedeflerini yüksek tutmaları gerektiğini ifade etti.

Hiçbir başarının tesadüf olmadığının altını çizen Demirtaş, şunları kaydetti:

"Hiçbir başarı da, çalışmadan, emek sarf etmeden, çaba göstermeden elde edilemez. Çok çalışır ve gayret ederseniz, mutlaka hedeflerinize ulaşırsınız. Azmin elinden hiç bir şey kurtulmaz. Yarının Türkiye'sini oluşturacak siz gençlerden TÜBİTAK Matematik Olimpiyatlarında iyi bir performans bekliyoruz.

Bu heyecanı da sizlerde görüyorum. Bizlerde sizleri hayatta başarılı kılmak ve Adıyaman'ın geleceğini sağlam temellere oturtmak için yoğun bir gayret sarf ediyoruz. Adıyaman'ın gurur abidesi olacak sizlere katılacağınız olimpiyatlarda şimdiden başarılar diliyorum."

Demirtaş, daha sonra Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Gazi İmam Hatip Ortaokulu bünyesinde sınavlara hazırlık için dershaneye gidemeyen öğrencilere yönelik ücretsiz açılan kurslarda eğitim gören Lise mezunu öğrencileri ziyaret ederek, konu anlatımlı ders kitabı, soru bankası ve test yayınlarını dağıttı.