AK Parti Grup Başkanvekili Aydın:

AK Parti Grup Başkanvekili Aydın:
AK Parti Grup Başkanvekili Aydın:
- "Orada burada slogan atan değil, aynı zamanda düşünen, üreten, maneviyatını ve tarihini bilen bir gençlik istiyoruz"

ADIYAMAN (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, "Orada burada slogan atan değil, aynı zamanda düşünen, üreten, maneviyatını ve tarihini bilen bir gençlik istiyoruz" dedi.

Aydın, İlim, Spor ve Kültür Spor Kulübü Derneği tarafından Kahta ilçesinde düzenlenen ilahi dinletisine katıldı.

Programda, okul hayatı ve siyasi tecrübelerini paylaşan Aydın, genç neslin daha iyi şartlarda yetişmesini arzuladıklarını ifade etti.

Gençliğin bir milletin geleceği olduğunu vurgulayan Aydın, şöyle konuştu:

"Gençlik bizim her zaman gurur duyduğumuz övündüğümüz, çokluğuyla bereketiyle gelecek nesillere yetiştirmeye gayret ettiğimiz bir kesim. Eğer gençlik iyi yetişirse böyle bir kesim oluşur. Gençlik şayet kendisini donanımlı hissederse iyi bir şekilde eğitim alırsa, bulunduğu noktada iyi şeyler üretirse kendisine ve ailesine faydalı olursa topluma da faydalı olur. Gençliğimizin çok daha iyi şartlarda yaşamasını iyi bir gelecek bir sahibi olmasını arzu ediyoruz. Orada burada slogan atan değil, aynı zamanda düşünen, üreten, maneviyatını ve tarihini bilen bir gençlik istiyoruz."

Aydın; okumanın sadece yeterli olmadığını, aile, çevre ve içinde bulunulan ortama da dikkat edilmesi gerektiğine işaret etti. 

- "Uyanık olacağız"

Gençlere, geleceği dair umutlarının olması gerektiğini anlatan Aydın, ülkenin üzerindeki kara bulutları dağıttıklarını dile getirdi. 

Ülkede binlerce gencin bir hiç uğruna şehit olduğunu vurgulayan Aydın, "Artık bu acılara son verelim, anneler artık ağlamasın dedik. Biz barış ve kardeşlik dedikçe birileri hep ihanetten bahsetti, birileri gelirsek çözümü bozacağız dedi. Birileri de bu barışı sabote etmek adına türlü türlü eylemlerin içerisinde girdi. O nedenle bizler uyanık olacağız. Huzurumuzu bozmaya çalışanlar olacaktır. O nedenle bu şehrin huzurunu düşünüyorsak, Türkiye 'nin birliğini, dirliğini ve huzurunu düşünüyorsak herkes üstüne düşeni yapmalı" ifadelerini kullandı.