AK Parti Grup Başkanvekili Aydın:

AK Parti Grup Başkanvekili Aydın:
AK Parti Grup Başkanvekili Aydın:
- "Siyasetteki tek amacımız halka hizmet etmektir. Hakkın rızasını alabilirsek, halkın duasını alabilirsek ne mutlu bizlere, en büyük sermaye budur"

ADIYAMAN (AA) -   AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, "Siyasetteki tek amacımız halka hizmet etmektir. Hakkın rızasını alabilirsek, halkın duasını alabilirsek ne mutlu bizlere, en büyük sermaye budur" dedi.

Aydın, partisince  Atatürk Bulvarı'ndaki seçim karargahında vatandaşlara seslendi. Şer şebekelerinin her fırsatta türlü türlü oyunlarla AK Parti'yi alaşağı etmeye çalıştıklarını belirten Aydın, milletin her seçimde bunlara sandıkta çok iyi ders verdiğini ve pazar günü yapılacak seçimde de büyük bir tokat vuracağını söyledi.

Milletin artık uyandığını vurgulayan Aydın, "Milletimiz kimin kendisine dost olduğunu, hizmet ettiğini çok iyi biliyor. Bizler bir makam uğruna siyaset yapan kişiler değiliz. Siyasetteki tek amacımız halka hizmet etmektir. Hakkın rızasını alabilirsek, halkın duasını alabilirsek ne mutlu bizlere, en büyük sermaye budur. Oysa milleti devletin hizmetinde görenler, o zihniyet, o ulusalcı, tek tipçi zihniyettir" diye konuştu.

Bugün Kürtlerin ve Alevilerin sorunlarının tek nedeninin tek parti zihniyetine sahip olanlar olduğunu ifade eden Aydın, darbelerle, muhtıralarla bu millete nice acılar çektirildiğini dile getirdi.

- "AK Parti dönemindeki demokratikleşme birçok şeye son verdi"

AK Parti döneminde başlatılan demokratikleşme sayesinde birçok sorunun bir bir aşıldığının altını çizen Aydın, şunları kaydetti:

"Bundan 12 yıl önce devletin kanalı Kürtçe yayın yapacak, devlet okullarında Kürtçe ders seçmeli olacak, üniversitelerde Kürt bilimi serbest olacak, Kürtçe sloganlar serbest olacak, OHAL yasası kalkacak, anadil seçmeli ders olacak, cezaevlerinde hükümlü ve tutuklular yakınlarıyla anadilinde konuşacak, toplumsal ve dini hizmetler dahil sosyal alanda farklı dil ve lehçeler kullanılacak, adları değiştirilen köy ve mezralara eski adları verilecek, gayrimüslim, Alevi ve diğer farklı etnik gruplara ilişkin iyileştirilmeler yapılacak, Milli Güvenlik Kurulu sivil bir işleyişe kavuşacak, liselerde milli güvenlik dersi kaldırılacak, kılık kıyafet düzenlemesi yapılacak başörtüsüne özgürlük gelecek, imam hatip liselerinde katsayı adaletsizliği giderilecek, seçmeli ders olarak Kuran-ı Kerim ve siyer dersleri verilecek, çözüm süreci başlatılacak, üniversitelerde Kürt Dili Edebiyatı bölümü açılacak. Kürt milliyetçiliği yapan HDP'nin eş başkanlarına soruyorum, bunu hayal edebilir miydiniz? Ama Allah'a hamdolsun bu saydığımız şeyler AK Parti döneminde demokratikleşme paketi kapsamında bir bir gerçekleşti. Bu bir lütuf değil çünkü bu bizlerin doğuştan kazandığı bir haktır ve ana sütümüz gibi helaldir."

AK Parti öncesinde yamalı bohçaya dönmüş bir koalisyon olduğunu söyleyen Aydın, milletin parasının faizler karşısında eridiğine işaret etti.

Türkiye'nin koalisyon döneminde borç batağında olduğunu öne süren Aydın, "Memurunun, işçisinin maaşını ödeyemeyecek duruma gelmiş, IMF kapısında borç para için takla atan bir ülke varken AK Parti geldikten sonra ne oldu. Sihirli değnek mi vardı elimizde? Hayır, tek yaptığımız şey hortumları kesmek oldu. Ülke her geçen gün hizmet almaya başladı. Ülkemiz her geçen gün itibarını kazanmaya başladı. Yeni Türkiye için, insan onurunun merkeze alındığı, milletine hizmetkar olan bir iktidar var. Yeni anayasa bu yönüyle kaçınılmazdır" şeklinde konuştu.

- Çözüm süreci

Çözüm sürecinin kendileri için çok önemli olduğuna işaret eden Aydın, bu sorunun çözülmesi gerektiğine inandıklarının altını çizdi.

Milletin istikametinden şaşmadan bu yolda devam edeceklerini bildiren Aydın, şöyle konuştu:

"Sayın Recep Tayyip Erdoğan , çözüm süreci için 'bu sorun yeterki çözülsün ben baldıran zehrini içmeye hazırım, her türlü bedel ödemeye hazırım' dedi. Dersim ile ilgili Sayın Erdoğan, hiç de sorumlu olmamasına rağmen çıktı özür diledi. Etnik, dinsel siyaset yapmayacağız. Kim olursa olsun nerede yaşarsa yaşasın, dini, dili, etnik yapısı ne olursa olsun bizim için birinci sınıf vatandaştır. Hepsine hizmet götürmek boynumuzun borcudur dedik. Batıda ne varsa doğuya da aynı hizmeti götürdük. Çıktığımız bu yolda Allah'a sığındık, milletimize güvendik. Milletimizin istikametinden şaşmadan yolumuza devam edeceğiz. Çözüm sürecinin sağlıklı bir şekilde tamamlanması için, paralelle mücadele için ve yeni anayasa çözümü, tek adresi AK partidir."