Akrep ve yılan ısırmalarına karşı uyarı

Akrep ve yılan ısırmalarına karşı uyarı
Akrep ve yılan ısırmalarına karşı uyarı
ADIYAMAN (AA) - Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Abdulkadir Dost, artan mevsim sıcaklığına bağlı bölgede yaşanan yılan ve akrep ısırmalarına...

ADIYAMAN (AA) - Kahta Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Abdulkadir Dost, artan mevsim sıcaklığına bağlı bölgede yaşanan yılan ve akrep ısırmalarına karşı vatandaşları uyardı.

Dost, yaptığı yazılı açıklamada, yaz aylarında bölgede yaşanan kurak ve sıcak hava nedeniyle birçok yılan ve akrep ısırması nedeniyle vatandaşların hastaneye başvurduğunu belirtti.

Adıyaman'da sıcaklıklardan dolayı vatandaşların damda yatmayı tercih ettiğini ifade eden Dost, bağ ve bahçede çalışan çiftçilerin gerektiği kadar dikkatli olmamalarından dolayı akrep ve yılan ısırmalarında artış yaşandığına dikkat çekti.

Akrep ve yılan ısırmalarından korunmak için dikkatli olunmasını isteyen Dost, "Yılan ve akrepler yaz aylarında daha çok gölgeli yerleri tercih ederek saklanıyorlar. Vatandaşlarımızdan gelen şikayetler neticesinde en çok yılan ve akrep ısırmalarının bağ ve bahçelerde yaşandığını görüyoruz" ifadelerini kullandı.

Kahta ilçesinde son üç ayda 66 yılan, 540 akrep ısırması olayının meydana geldiğine dikkati çeken Dost, son bir ayda ise 15 yılan, 257 akrep ısırması sonucu hasta kabul ettiklerini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  Hava

  ,

  Karşı

  ,

  Akrep

  ,

  sıcak