Anadolu Ajansı 95 yaşında

Anadolu Ajansı 95 yaşında
Anadolu Ajansı 95 yaşında
- Vali Demirtaş: - "AA'nın haberlerini gönül rahatlığıyla takip ediyoruz - Belediye Başkanı Kutlu: "AA mahreçli haberler hem halkımız tarafından hem de diğer milletler tarafından güvenle karşılandı ve yüzlerini kızartacak bir manipülasyona meydan verecek bir haberleri olmadı"

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ve Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu,  Anadolu Ajansı'nın (AA) kuruluşunun 95. yıl dönümünü kutladı. 

Demirtaş, yayımladığı mesajında, AA'nın milli mücadele yıllarında kurulduğunu belirtti.

AA'nın milli mücadelenin yürütülmesinde ve halkın bilgilendirilmesinde çok ciddi katkıları olduğunu aktaran Demirtaş, şunları kaydetti:

"AA'nın haberlerini gönül rahatlığıyla takip ediyoruz. Özellikle çağa uygun bir şekilde yeniliklerle beraber ajansın tüm dünyaya yayıldığını görüyoruz. Adıyaman'da olsun, Türkiye 'de olsun, dünyanın en ücra köşelerinde Anadolu Ajansı'nın haberlerini görüyoruz. Ajans için emek veren başta genel müdürümüz ve bütün çalışanlarını tebrik ediyorum. İnşallah nice mutlu yıllara."

- Belediye Başkanı Kutlu

Belediye Başkanı Kutlu ise Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında en büyük görevlerinde biri olan halkın bilinçlendirilmesi görevinin AA'nın yaptığını bildirdi.

Anadolu Ajansı'nın kurulduğu günden bu yana ciddi ve güvenilir habercilik yaptığını belirten Kutlu, "AA mahreçli haberler hem halkımız tarafından hem de diğer milletler tarafından güvenle karşılandı ve yüzlerini kızartacak bir manipülasyona meydan verecek bir haberleri olmadı. Bu bakımdan Anadolu Ajansı'nın 95. kuruluş yıl dönümünü tebrik ediyorum" ifadelerini kullandı.