Bakan Kılıç, madde bağımlısı gençlerle bir araya geldi

Bakan Kılıç, madde bağımlısı gençlerle bir araya geldi
Bakan Kılıç, madde bağımlısı gençlerle bir araya geldi
- Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç, Adıyaman'daki ziyareti sırasında madde bağımlısı gençleri ziyaret etti - Kılıç: "Sizin sorununuz, bizim sorunumuz"

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'daki ziyareti sırasında madde bağımlılığı tedavisi gören gençleri ziyaret eden Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Sizin sorununuz bizim sorunumuzdur" ifadelerini kullandı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı basın bürosundan yapılan yazılı açıklamaya göre, Adıyaman'da madde bağımlılığı tedavisi gören gençlerle bir araya geldiği belirtildi.

Adıyaman'daki inceleme ve temasları sırasında Kardelen Gençlik Derneği'nin rehabilitasyon merkezinde madde bağımlılığı tedavisi gören gençlerle biraya gelen Kılıç, onlarla bir süre  sohbet ettiği ifede edildi.

Gençlerin hayat hikayesini dinleyen ve sorunlarıyla ilgili bilgi alan Kılıç, "Sorunlarınız bizim sorunumuz. Yakından ilgileneceğim. Ailenize ve topluma yararlı gençler olmanız için elimizden geleni fazlasıyla yapacağız" diye konuştu.

Kardelen Gençlik Derneği yetkilileri de  madde bağımlısı  gençlerin  tedavisi ve topluma kazandırılmaları konusunda Adıyaman Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü koordinesinde çalıştıklarını  anımsattı.

Yetkililer, üçer aylık dönemler halinde tedavi gören gençlerin haftada 5 gün spor merkezlerinden faydalandıklarını belirttiler.