Çankaya Köşkü'nde STK temsilcileriyle yapılan toplantı

Çankaya Köşkü'nde STK temsilcileriyle yapılan toplantı
Çankaya Köşkü'nde STK temsilcileriyle yapılan toplantı
- Adıyaman Gökkuşağı Derneği Başkanı Yılmaz: - "PKK, sadece dar bir alana hitap eden bir örgüt ve kesinlikle bunu kabul etmiyoruz"

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman Gökkuşağı Derneği Başkanı Sezai Yılmaz, " PKK , sadece dar bir alana hitap eden bir örgüt ve kesinlikle bunu kabul etmiyoruz" dedi. 

Yılmaz, yaptığı açıklamada, son günlerde meydana gelen terör olaylarının herkesi derinden yaralandığını söyledi.

Ülkenin terörden çok acı çektiğini belirten Yılmaz, devletin kamu güvenliğini sağlama zorunluluğunun olduğunu vurguladı.

Artan terör olayları karşısında millette ciddi bir tedirginlik yaşandığını ifade eden Yılmaz, "Türkler ve Kürtler ortak bir vatan noktasında yüzyıllardır birlikte yaşamıştır. Dolayısıyla bugüne kadar ortaya konan oyunlar Kürtler ve Türkler tarafından kabul görmemiştir" diye konuştu.

- "Çatışmasızlık ortamını bu hale getiren Kandil'dir"

Yılmaz, PKK'nın silahlarını bırakıp, ülkeden çekip gitmesi gerektiğini dile getirdi.

PKK'nın Türkiye Cumhuriyeti'ne karşı silahlı mücadeleyi bıraktığını deklare etmesi gerektiğinin altını çizen Yılmaz, şöyle konuştu:

"Çatışmasızlık ortamını bu hale getiren Kandil'dir. Dolayısıyla PKK ve Kandil'in bunu sorgulaması gerekiyor. Kanla hiçbir yere varılamaz. Kanla hiçbir sonuç alınamaz. Ne oldu da bu müzakere ortamı ortadan kaldırıldı. Silahı baskı ve milleti bir kumpasa koyma aracı olarak kullanan anlayışın bu coğrafyada yerinin olmadığını söylüyoruz. Dolayısıyla Kürtler, vakıf, dernek ve siyasi partiler olarak örgütlenmiştir. PKK, sadece dar bir alana hitap eden bir örgüt ve kesinlikle bunu kabul etmiyoruz. Kürtlerin ekseriyeti şiddeti, terörü kabul etmeyen bir topluluk."