CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
- "Eğer siz terörü bitirmek istiyorsanız, halka hesabını veremeyeceğiniz vaatlerin altına girmeyeceksiniz, bu vaatlerde bulunmayacaksınız"

ADIYAMAN (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "Eğer siz terörü bitirmek istiyorsanız, halka hesabını veremeyeceğiniz vaatlerin altına girmeyeceksiniz, bu vaatlerde bulunmayacaksınız" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında Adıyaman'a gelen Kılıçdaroğlu, Mimar Sinan Mahallesi'ndeki esnafı ziyaret etti, bir kıraathanede vatandaşlarla sohbet etti. 

Kılıçdaroğlu, gazetecilerin, "Adıyaman'ın terör örgütü DAEŞ ile anılmasıyla" ilgili sorusuna, kentin bu şekilde bilinmesinin kendisini de rahatsız ettiğini söyledi. 

Adıyaman'ın huzurlu bir kent olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, yerlisi ve yabancısıyla olağanüstü tarihe sahip şehre bu durumun yakışmadığını belirtti. 

Kılıçdaroğlu, hükümetten bu konuda önlem almasını istedi. 

"Oslo görüşmelerinden bilginiz var mıydı" şeklindeki soruya ise Kılıçdaroğlu, "Bu konuda benim açıklama yapmam doğru olmaz. Eğer siz terörü bitirmek istiyorsanız, halka hesabını veremeyeceğiniz vaatlerin altına girmeyeceksiniz, bu vaatlerde bulunmayacaksınız. Bunlar o vaatlerde bulundular ve terörü bitiremediler. PKK terörü devam ediyor. Aynı zamanda başımıza bir de DAEŞ terörü çıktı. Biz DAEŞ terörünü Ortadoğu'dan ithal ettik, çünkü Türkiye Ortadoğu bataklığına saplandı" yanıtını verdi. 

Kılıçdaroğlu, bu konuda hükümete 2012'den beri uyarıda bulunduğunu anımsattı. 

- "İnsanlar karamsar olmaya başladı"

Hükümete, "yanlış yapıyorsunuz, şu veya bu şekilde taraf olursanız, öyle bir konuma kendinizi sürüklerseniz, Ortadoğu bataklığından çıkamazsınız" dediğini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Geldiğimiz noktada bu terör sadece burada, Diyarbakır'da değil, Ankara'da da var. Başka yerlerde de var. Bu bizi ve insanları endişelendiriyor. İnsanlar gelecek açısından daha karamsar olmaya başladı, bu doğru değil" diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, seçim anketleriyle ilgili bir diğer soruya, bu konuda yapılan çalışmaları takip ettiklerini dile getirdi.

Parti olarak anket yaptırmadıklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu, "Oyumuzun yükseldiğini görüyorum. Bundan ötürü son derece mutluyum. Sonunda her vatandaşın şunu görmesi lazım, bu ülkenin sorunlarını en iyi çözen parti CHP'dir" ifadesini kullandı.