CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:
- "Devletin en önemli yerlerinde 27,5 yıl hizmet ettim. Vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır bütün hayatım bunlarla geçti" - "Siyasetin konusu toplumu bölmek, kavga çıkarmak, gerginlik yaratmak, köşeyi dönmek, vatandaşa yalan söylemek değildir"

ADIYAMAN (AA) -  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "Devletin en önemli yerlerinde 27,5 yıl hizmet ettim. Vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır bütün hayatım bunlarla geçti" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Besni ilçesindeki seçim bürosu önünde yaptığı konuşmada, 1 Kasım seçimlerinin diğer benzemediğini bildirdi. 

Türkiye'nin kendisine yeni bir yol haritası çizmek zorunda olduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Adıyaman, terörün olmadığı bölgedeki illerinden biri. Bugün Adıyaman bir terör örgütüyle konuşuluyor. Bu benim ağırıma gidiyor. Burada barış, huzur ve kardeşlik vardı. Neden ortaya böyle bir şey çıktı, bunu hepimizin düşünmesi lazım. Bu ülkeye yazı günah değil mi. Yazık günah değil mi insanlarımıza, gencecik çocuklarımıza. O anneler babalar bu çocuklarını hangi umutlarla besliyorlar, hangi umutlarla büyütüyorlar."

Kılıçdaroğlu, 1 Kasım'da Türkiye'nin geleceği için oy kullanılacağını belirtti.

Anadolu'da "kuş uçmaz kervan geçmez" bir yerde doğduğunu, 7 kardeşinden sadece üniversiteye gidenin kendisi olduğunu hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Devletin en önemli yerlerinde 27,5 yıl hizmet ettim. Vergi nasıl toplanır, bütçe nasıl yapılır, para nasıl harcanır bütün hayatım bunlarla geçti. Devletten ayrıldım emekli oldum, siyasete girdim. Şimdi CHP'nin genel başkanlığını yapıyorum. Ben buraya Cumhuriyetin ve Mustafa Kemal Atatürk 'ün sayesinde geldim. Tarihimizi ve köklerimizi iyi bilmeliyiz" diye konuştu.

Etnik siyaset üzerinden propaganda yapanlara inanılmaması gerektiğini vurgulayan Kılıçdaroğlu, manevi değerlerin de siyasete malzeme yapılmamasını istedi. 

Kılıçdaroğlu, herkesin başının üstünde yerinin olduğunu belirterek, "Siyasetin konusu toplumu bölmek, kavga çıkarmak, gerginlik yaratmak, köşeyi dönmek, vatandaşa yalan söylemek değildir. Siyasetin konusu bakkal Mehmet efendi geçinemiyor mu, derdi mi var, onun derdini çözmektir. Vatandaşın çocuğu işsizse siyasetin konusu ona iş bulmaktır. 13 yıldır iktidardalar, 'biz işsizliği böyle çözeceğiz' diye ağızlarına alıyorlar mı. Eğer bir evde bir işsiz varsa o evde huzur yoktur" dedi.

DAEŞ'in İslamiyet adına camileri bombaladığına dikkaati çeken Kılıçdaroğlu, "Allah aşkına, İslamiyet adına cami  türbeler bombalanır mı. Bunlar doğru değil. Vallahi de billahi de doğru değil. Artık boğazımıza kadar geldi" diye konuştu.

Daha sonra Gölbaşı ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, partisinin seçim irtibat bürosu önündeki vatandaşlarla görüştü ardından teyzesi vefat eden Belediye Başkanı Yusuf Özdemir'e taziye ziyaretinde bulundu.