Eski Başbakan Yardımcısı Arınç:

Eski Başbakan Yardımcısı Arınç:
Eski Başbakan Yardımcısı Arınç:
- "Adalet duygusunu ve adaletin bütün ülkeye yayılmasını çok önemsiyoruz. Adalet adeta bir kutup yıldızı gibi yolunu kaybeden herkesin yolunu göstermesi gerekiyor ki bu da bizim görevimizdir"

ADIYAMAN (AA) - Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ,   adalet duygusunu ve adaletin bütün ülkeye yayılmasını çok önemsediklerini söyledi.

Arınç, Adıyaman Barosu tarafından mesleğe başlayan avukatlar için düzenlenen yemin töreninde,  hukuk , adalet ve hakların kendileri için çok önemli olduğunu belirtti.

Son yıllarda çok güzel adalet sarayları yaptıklarını ifade eden Arınç, "Bazı konularda 'adaletin sarayını yaptık da sıra adalete geldi' derim. Adalette halen eksiklerimiz var. Adalet duygusunu ve adaletin bütün ülkeye yayılmasını çok önemsiyoruz. Adalet adeta bir kutup yıldızı gibi yolunu kaybeden herkesin yolunu göstermesi gerekiyor ki bu da bizim görevimizdir. Biz adaletle hükmetmek için varız" diye konuştu. 

Arınç, mesleğe başlayan avukatların çok önemli bir görevi yerine getireceklerini vurguladı.

Avukatlara seslenen Arınç, şöyle konuştu:

"Savunma görevi yaparken mutlaka aldığımız davaların en azından haklı olması noktasında bizi bir kalbi itminan vermesi lazım. Yani kalbimizin güveni söylemesi ve bunu yerine getirmemiz lazım. İnşallah hakim  ve savcılara da yardımcı olabilmek ve savunduğumuz insanlara hukuki katkı sağlamak için adaletin tecellisine yardımcı olabilmek için bizim mutlaka avukatlık görevini çok iyi yapmamız lazım. Avukatlara düşen görevlerden bir tanesi günlük nafakalarını çıkaracaklar ama mağdurların haklarını bizzat savunmak mecburiyetindeyiz. Çünkü hak ve hukuk noktasında insanlar kendilerini yalnız hissetmemeli."