ESOGÜ'de izlenime sunulan sergiye zarar verilmesi

ESOGÜ'de izlenime sunulan sergiye zarar verilmesi
ESOGÜ'de izlenime sunulan sergiye zarar verilmesi
- Adıyaman'da Uluslararası Öğrenciler Kulübü ve Genç İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı üyeleri, olayı protesto etti

ADIYAMAN (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ), Uluslararası Öğrenciler Kulübü ve Genç İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından dün izlenime sunulan "Nepal'de Müslüman Olmak" sergisinde stantlara zarar verilmesi, Adıyaman'ın Kahta ilçesinde protesto edildi.

Kahta 100. Yıl Parkı'nda bir araya gelen Uluslararası Öğrenciler Kulübü ve Genç İHH üyeleri adına basın açıklaması yapan İHH Kahta Temsilcisi İsmail Tümer, Suriyeli mağdur halka un toplanmak için düzenlenen kampanya standının sol görüşlü öğrencilerin saldırısına uğramasını nefretle kınadıklarını söyledi.

Saldırının altında kirli planlar olduğunu düşündüklerini ifade eden Tümer, şunları kaydetti:

"Saldırı esnasında sarf ettikleri sözlerin hepsinin tehdit olduğunu gördük. İnançlı kesimler, adeta bir çatışmanın içerisine çekilmek isteniliyor. Orada görevli bayan arkadaşlarımıza sözlü ve fiili saldırının tek amacı, derneğimizi illegal eylemlere yönlendirmektir fakat bizler basiretli olacağız, sabırlı olacağız ve asla oyunlara gelmeyeceğiz. Bizim tek gayemiz, insanlığa faydalı olmaktır."