ESOGÜ'de izlenime sunulan sergiye zarar verilmesi

ESOGÜ'de izlenime sunulan sergiye zarar verilmesi
ESOGÜ'de izlenime sunulan sergiye zarar verilmesi
- Adıyaman'da TÜGVA üyeleri, olayı protesto etti

ADIYAMAN (AA) - Eskişehir Osmangazi Üniversitesinde (ESOGÜ), Uluslararası Öğrenciler Kulübü ve Genç İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından izlenime sunulan "Nepal'de Müslüman Olmak" sergisinde stantlara zarar verilmesi, Adıyaman'da protesto edildi.

Demokrasi Parkı'nda bir araya gelen Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) üyeleri adına açıklama yapan Yükseköğrenim Koordinatörü Ahmet Doğan, kendini kimsenin eline maşa yapmayan, kendi fikirlerine sahip ve maneviyatı sağlam bir nesil yetiştiğini belirtti.

Tam donanımlı gençlerin yetişerek kardeş kuruluşlara yardım ettiklerini dile getiren Doğan, "O yüzden her ne kadar nefretinizi kininizi kusmak için gençlerin beynini bulandırıp onları ön plana sürseniz de başarılı olamayacaksınız" dedi. 

ESOGÜ'deki saldırıyı kınayan Doğan, "IŞİD zihniyetli, sözde medeni olan medeniyetsizler tahammülsüzlüklerini birkez daha ortaya koyarak, dünya çapında ihtiyaç sahiplerine yardım elini uzatan, büyük bir iyilik hareketi olan İHH standına saldırmış ve stantta görevli hanım kardeşlerimizi zor durumda bırakmışlardır. Karanlığa hizmet eden fakat kendilerini aydın olarak gören bu kirli zihniyet, Allah diyen herkese IŞİD yakıştırması yaparak, bütün inananları hedef göstermeye çalışmaktadır" diye konuştu.

İnsanların giyimlerine bakarak onları dışlamanın bağnaz ve gerici bir düşünce olduğunu kaydeden Doğan, "Dinini yaşamak isteyen, dininin gereklerini yerine getirmek isteyen insanların hepsini IŞİD sempatizanı diye itham etmenin bir algı yönlendirmesi olduğunu biliyoruz" ifadelerini kullandı.