Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- Adıyaman'da seçim güvenliği toplantısı yapıldı

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş başkanlığında seçim güvenliği toplantısı yapıldı.

Valilik Toplantı Salonu'da gerçekleşen toplantıda, 7 Haziran'da yapılacak genel seçimin huzur ve güven ortamında geçmesi amacıyla seçim öncesi, seçim günü ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirler,  güvenlik ve asayiş konularında izlenecek yasal esaslar görüşüldü.

Demirtaş, huzur ve güven içerisinde ülkenin demokratik düzeyine yakışır şekilde başarılı bir seçim gerçekleşmesini umut ettiklerini söyledi.

Toplantı ile vatandaşların hiçbir baskı altında kalmadan hür iradesini sandığa yansıtmasını sağlamayı amaçladıklarını ifade eden Demirtaş, "Zaten Adıyaman demokratik olgunluğu özümsemiş, barışın, huzurun, hoşgörünün, güvenliğin, birlik ve beraberliğin hakim olduğu bir kenttir. Temennimiz, ilimizin sahip olduğu huzur ve hoşgörü atmosferi içerisinde bir seçim geçirmektir" dedi.

İl genelinde 380 bin 845 seçmenin, bin 387 sandıkta oy kullanacağını vurgulayan Demirtaş, seçim günü bin 196 polis ile bin 654 jandarma personelinin görev yapacağını sözlerine ekledi.

Toplantıya Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, vali yardımcıları, kaymakamlar, Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ile jandarma ve emniyet personeli katıldı.