Gerger'de ÇATOM'un sergisi açıldı

ADIYAMAN (AA) - Gerger ilçesinde, Çok Amaçlı Toplum Merkezinde (ÇATOM) kursiyerlerin hazırladıkları el işi ürünleri sergisi açıldı.ÇATOM...

ADIYAMAN (AA) - Gerger ilçesinde, Çok Amaçlı Toplum Merkezinde (ÇATOM) kursiyerlerin hazırladıkları el işi ürünleri sergisi açıldı.

ÇATOM kursiyerleri, atölyeden çıkan ürünleri pazarlara sunmak ve satışından gelir elde etmek için sergi açtı.

Sergiye gelen misafirlere aşure ikram edildi.

Kaymakam Bülent Hamitoğlu serginin açılışında yaptığı konuşmada, bu tür  etkinlik ve çalışmaların Gerger için çok güzel olduğunu ifade etti.

ÇATOM Sorumlusu Nurcan Doğan ise yaptığı açıklamada, el işlerinde uzman öğretmenler getirerek kursiyer yetiştirdiklerini belirterek, kısıtlı bütçe nedeniyle yeterli projeler sunamadıklarını dile getirdi.

Burada açılan kurslarla ilçedeki bayanlara iş imkanı sağlamayı düşündüklerini vurgulayan Doğan, şunları kaydetti:

"Yapılan ürünleri pazarlara götürerek satmak ve kızlarımıza bir nevi gelir sağlama hedefindeyiz. Çünkü ÇATOM'un bütçesinde çok fazla geliri yoktur. Kendin yapıp kendin kazanmak zorundasın. Bizlerde öyle yapıyoruz. Bünyemizde ana sınıfı, bayan kuaförü, el işi atölyesi ve okuma yazma kursu mevcuttur. Yakın zaman içinde bağlama ve diğer sosyal yaşamda insanlara yarayacak kursları açmayı düşünüyoruz." 

 


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  Kaymakam

  ,

  aşure

  ,

  toplum

  ,

  sergi

  ,

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  bütçe