Gönüllü kadınlar yetimlerin yüzünü güldürüyor

Gönüllü kadınlar yetimlerin yüzünü güldürüyor
Gönüllü kadınlar yetimlerin yüzünü güldürüyor
- Adıyaman'da, İHH Yetim Destekleme Merkezi'nde satışa sunulan yöresel yemekler ve hediyelik eşyalardan elde edilen gelirle yetimlere destek sağlanıyor - İHH Adıyaman Temsilcisi Akkuş: "Gönüllü kadınların merkezimizde hazırladığı yöresel yemek ve tatlılar ile yaptıkları el sanatı ürünleri satışa sunuyoruz"

ADIYAMAN (AA) - MEHMET FATİH ASLAN - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Adıyaman Temsilciliği tarafından açılan Yetim Destekleme Merkezi, kentteki 400 yetimin yüzünü güldürüyor.

Sıratut Mahallesi'ndeki temsilcilik binasının altında dernek gönüllüleri tarafından yaklaşık 3 ay önce açılan merkezde, gönüllü kadınların yaptığı yöresel yemekler, tatlılar ve hediyelik eşyalar satışa sunuluyor. Elde edilen gelirle yetim çocuklara hem maddi destek sağlanıyor, hem de çeşitli etkinlikler düzenleniyor.

İHH Adıyaman Temsilcisi Fadıl Akkuş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kentteki 400 yetim çocuğa sahip çıkarak, ihtiyaçlarını karşıladıklarını söyledi.

Yetim çocukların ihtiyaçlarını daha rahat  karşılamak için Yetim Destekleme Merkezi'ni hizmete açtıklarını belirten Akkuş, "Gönüllü kadınların merkezimizde hazırladığı yöresel yemek ve tatlılar ile yaptıkları el sanatı ürünleri satışa sunuyoruz. Elde edilen gelirle yetim çocukların ihtiyaçlarını karşılıyoruz" dedi.

Yetim çocukların ailelerine destek olmak amacıyla banka hesaplarına her ay 450 lira yatırdıklarını ifade eden Akkuş, bunun yanında yetim çocuklara giyim, kırtasiye ve gıda malzemesi desteği sağladıklarını dile getirdi.

- Anadolu 'daki tek merkez

Akkuş, merkezlerinin,  İstanbul 'un ardından Anadolu'da açılan ilk ve tek Yetim Destekleme Merkezi olduğuna işaret etti.

Türkiye 'de şu anda iki yetim destekleme merkezi olduğunu vurgulayan Akkuş, merkezin açıldığı günden bu yana vatandaşların ilgisiyle karşılaştığını ve güzel tepkiler aldıklarını sözlerine ekledi.