Güneydoğu'da seçim güvenliği hazırlıkları

Güneydoğu'da seçim güvenliği hazırlıkları
Güneydoğu'da seçim güvenliği hazırlıkları
- Şanlıurfa Valisi Küçük: -"İnşallah seçimi sorunsuz ve güzel bir havada geçireceğiz" - Adıyaman Valisi Demirtaş: -"Eğer vatandaşlarımıza bir baskı, tehdit veya yönlendirme olursa bunun gereğini yaparız"

ADIYAMAN/ŞANLIURFA (AA) - Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, 1 Kasım seçimlerinde her türlü tedbiri aldıklarını söyledi.

Küçük, AA muhabirine yaptığı açıklamada, vatandaşların huzur ve güvenli bir ortamda oy kullanmalarının sağlanması için başlattıkları çalışmaların tamamlandığını belirtti.

Bu kapsamda polis ve jandarmanın görev yapacağını aktaran Küçük, "Seçimle ilgili herhangi bir sıkıntımız yok. 1 Kasım seçimlerinde her türlü tedbiri aldık. Jandarma ve emniyet teşkilatımızın personelleri görevinin başında. İnşallah seçimi sorunsuz ve güzel bir havada geçireceğiz" dedi.

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş da seçim güvenliğine ilişkin önlemleri aldıklarını ifade ederek, "Vatandaşlarımız çok rahat ve hür iradeleriyle istedikleri partiye oy verebilirler" diye konuştu. 

Halkın huzur içinde oy kullanmalarını sağlamaya çalıştıklarını dile getiren Demirtaş, "Eğer vatandaşlarımıza bir baskı, tehdit veya yönlendirme olursa bunun gereğini yaparız. Böyle bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızdan polis veya jandarmayı aramalarını istiyoruz" ifadelerini kullandı.