Hakkari'deki terör saldırısı

Hakkari'deki terör saldırısı
Hakkari'deki terör saldırısı
- Saldırı, Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da protesto edildi

GAZİANTEP (AA) - Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesindeki terör saldırısı Gaziantep, Kahramanmaraş ve Adıyaman'da protesto edildi.

Gaziantep'te teröre tepki ve şehitlere saygı yürüyüşü gerçekleştirildi.

Terör saldırısını protesto etmek isteyen grup Kırkayak Parkı'nda bir araya geldi. Türk bayraklarıyla sloganlar eşliğinde Maanoğlu Parkı'na yürüyen grup, buradan da Cemal Köker Caddesi'nden Demokrasi Meydanı'na geldi.

Daha sonra Demokratik Bölgeler Partisi İl Başkanlığı'na yürümek isteyen grup, polis ekiplerince engellendi.

Slogan atarak tekrar Demokrasi Meydanı'na gelen grup burada saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudu.

- Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ta sosyal medyadan örgütlenen bir grup, terörü lanetlemek için kent merkezindeki Trabzon Caddesi Özel İdare İş Merkezi önünde toplandı.

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı alanda şehitler için saygı duruşunda bulunup, İstiklal Marşı okundu.

Ellerinde Türk bayraklarıyla "Kahrolsun PKK " ve "Şehitler ölmez" şeklinde slogan atan grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

- Askere gitmek için başvurdular

Afşin ilçesinde ise  Atatürk Caddesi'nde toplanan vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla Askerlik Şubesine kadar yürüdü.

Askere gitmek için form dolduran vatandaşlar, bunları ilgililere teslim etti.

Daha sonra Ulu Cami önüne kadar teröre tepki gösteren sloganlar eşliğinde yürüyen grup, saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı'nı okudu, şehitler için dua etti. 

Buradan da Afşin Şehitliğine kadar yürüyen vatandaşlar, daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

- HDP binasına Türk bayrağı astılar

Elbistan'da da HDP İlçe Teşkilatının bulunduğu binaya gelen vatandaşlar, binaya Türk bayrağı astı.

Binanın önünde, "Şehitler ölmez vatan bölünmez" şeklinde sloganlar atan grup, buradan İbrahim Karaoğlanoğlu Meydanına kadar yürüdü. Geniş güvenlik önlemleri altında yürüyüşünü tamamlayan grup, olaysız şekilde dağıldı.

- Adıyaman

Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde de 75.Yıl Meydanı'nda toplanan vatandaşlar, burada slogan attı.

Grup adına basın açıklaması yapan Erdem Hilal, devletin yüz binlerce şehidin kanı karşılığında, sonsuza dek elde ettiği kutsal vatan toprakları üzerinde kurulduğunu ifade etti.

Bundan sonra ne gidilecek bir yurdun ne verilecek bir karış toprağın olmadığını belirten Hilal, şunları kaydetti:

"Bu vatan ve bu devlet, bir mezar taşı dahi olmayan, toprakla haşir olmuş, şehitlerin son sözü, gazilerin gelecek nesillere bıraktığı emanettir. Son günlerde gerek askerlerimize gerek polislerimize karşı yapılan hain saldırılar sonucu şehit düşen vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet tüm ülkemize başsağlığı diliyoruz. Adı ne olursa olsun hangi kılıfa girerse girsin üç beş çapulcu karşısında tek yumruk halinde şehitler ölmez vatan bölünmez diye haykırıyoruz."

Basın açıklamasının ardından yürüyüş yapan grup, daha sonra şehitler için 1 dakikalık saygı duruşu yapıp, İstiklal Marşı okuduktan sonra dağıldı.