İHH'den Suriyeliler için "Kış geliyor" kampanyası

İHH'den Suriyeliler için "Kış geliyor" kampanyası
İHH'den Suriyeliler için "Kış geliyor" kampanyası
ADIYAMAN (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Adıyaman şubesi tarafından Suriyeliler için yönelik "Kış geliyor"  kampanyası...

ADIYAMAN (AA) - İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Adıyaman şubesi tarafından Suriyeliler için yönelik "Kış geliyor"  kampanyası başlatıldı.

Kampanya nedeniyle vakıf tarafından Demokrasi Parkı'nda stant oluşturuldu. 

İHH Adıyaman Şube Başkanı Fadıl Akkuş, gazetecilere yaptığı açıklamada, Suriye'de 5 yıldan beri devam saldırılarda yüz binlerce insanın hayatını kaybettiğini, milyonlarca Suriyelinin mülteci durumuna düştüğünü anımsattı.

Başka ülkelerin umursamadığı insanlık dramında şehirlerin haritadan silindiğini belirten Akkuş, İHH olarak bunlara sessiz ve kayıtsız kalmadıklarını, katliamlardan etkilenen Suriyeli mazlumlar için sürekli yardım kampanyaları düzenlediklerini söyledi.

"Ensar"lığın birkaç yardımla sınırlı olmaması gerektiğini vurgulayan Akkuş, şunları kaydetti:

"Suriye'de yaklaşık 10 milyon insan açlıkla mücadele ederken özellikle Halep, Humus, Hama ve Şam'da saldırı altında milyonlarca insan aç durumunda. Buradaki fırınlarda un kalmadığından ekmek üretilemiyor. Bir ekmeğin, bir elbisenin bile bir ölümü engelleyebileceği, en küçük yardımın hayati önem taşıdığı şu günlerde, Suriyeli kardeşlerimizin bize ihtiyacını bilme hassasiyeti ile çalışıyoruz."

İHH olarak şimdiye kadar bu ülkeye 4 bin 700 tır gıda ve benzeri yardım malzemeleri gönderdiklerini bildiren Akkuş, Adıyaman'dan gönderilen yardım malzemesi miktarının ise 19 tırı bulduğunu sözlerine ekledi.