Kahta ilçesinin sorunları değerlendirildi

Kahta ilçesinin sorunları değerlendirildi
Kahta ilçesinin sorunları değerlendirildi
ADIYAMAN (AA) - Kahta ilçesinde sorunları değerlendirme toplantısı düzenlendi.Kahta Belediyesi toplantı salonunda Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri...

ADIYAMAN (AA) - Kahta ilçesinde sorunları değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Kahta Belediyesi toplantı salonunda Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri ve ilçe genelindeki muhtarların katılımı ile ilçenin sorunları masaya yatırıldı.

Kaymakam Dede Musa Baştürk, toplantıda yaptığı konuşmada, ilçenin sorunlarının objektif olarak masaya yatırılması gerektiğini belirterek, sorunların istişareler sonucunda değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.

Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak ise şuana kadar birçok sorununu birlikte masaya yatırdıklarını ve çözüm bularak halka  hizmet etmenin mutluluğunu yaşadıklarını dile getirdi.

Adıyaman'a yapılması planlanan Tarım Fakültesinin mutlaka Kahta sınırları  içerisinde yapılması gerektiğini aktaran Toprak, bunun mücadelesini vereceklerini ve halkın büyük bir  çoğunluğunun tarım ve hayvancılıkla geçimini sağladığına dikkat çekti.

Bunun verimini almak için çiftçilerin bilinçlenmesi ve hükümetin onlara destek olması  gerektiğinin altını çizen Toprak, "Açılma kararı çıkan  Tarım Fakültesinin mutlaka Kahta sınırları içerisinde  olması gerekiyor. Çünkü  fakültenin açılması ile birlikte binlerce öğrenci  ilçemizde  yaşayacak, çiftçilerimiz  sorunlarına daha çabuk çözüm bulacak ve ilçe ekonomisine katkı sunacaktır" dedi.'

Haydaran içme suyu projesinin bittiğini bildiren Toprak, Kahta'nın üç tarafında ıslah edilmesi gereken dereler için projeler  hazırladıklarını, baraj yolu çalışmalarının da  devam ettiğini anlattı.

Muhtarlar Derneği Başkanı Sait Çetinkaya da halkın temsilcileri olarak vatandaşa en iyi  hizmeti  götürmek için her daim görev ve sorumluluklara hazır olduklarını belirterek, açılacak olan Tarım Fakültesinin ilçe sınırlarında olması gerektiğini dile getirdi.