MAZLUMDER Adıyaman Şube Başkanı Aktoprak:

MAZLUMDER Adıyaman Şube Başkanı Aktoprak:
MAZLUMDER Adıyaman Şube Başkanı Aktoprak:
- "İyi niyet ve ahlaki basın ilkelerinden uzak bir habercilik anlayışını kınıyorum"

ADIYAMAN (AA) - MAZLUMDER Adıyaman Şube Başkanı Hidayet Aktoprak, ulusal bir gazeteye verdiği açıklamaların çarpıtıldığını iddia ederek, tepki gösterdi.

Aktoprak, gazetecilere yaptığı açıklamada, bugün ulusal bir gazetede yayınlanan "Adıyaman Polisi DAEŞ'e çalışıyor" başlıklı haberde kendisinin de görüşlerinin alındığını ancak haberdeki bazı ifadelerin kendisi tarafından söylenmediğini ileri sürdü.

Haberde kendisi tarafından söylendiği iddia edilen "Polislerin Suriyeliler için bizden yardım istediği, benim polisler tarafından ve polislerin de DAEŞ'e yardım için benden çalışmamı istediler" ifadelerini kesinlikle kullanmadığı savunan Aktoprak, şöyle konuştu: 

"Bölgedeki dernek, vakıf gibi STK'ların özellikle İHH'nın desteği gibi konularda, benim 'yaptıkları ortada ayda en az 20 tır yardım götürüyorlar, ÖSO'ya yardım etmezler, Kürtlere yardım etmezler, nereye götürdüklerini de siz bulun' gibi ifadeler kullandığım iddia edilmiştir. İHH'nın, DAEŞ'in ya da ÖSO'ya yardım götürdüğü veya bu anlama gelebilecek herhangi bir ifade tarafımdan kesinlikle kullanılmamıştır" dedi.

Söylediği her şeyin haberini yapan gazeteci tarafından kayıt cihazıyla kayıt altına alındığını belirten Aktoprak, kayıtların incelenmesi halinde söz konusu ifadelerin kendi tarafından kullanılmadığının ortaya çıkacağını dile getirdi.

Haberi yapan gazete ve muhabirin basın ilkeleriyle bağdaşmayan bir tutum sergilediğini ifade eden Aktoprak, "Toplumu yanlış bilgilendirmeye yönelik, şahsımı ve üyesi olduğum şube başkanlığını yaptığım MAZLUMDER'i yıpratmaya ve tarafımdan asla ifade edilmeyen haksız ithamlarla İHH gibi güzide bir yardım kuruluşu olarak kabul ettiğimiz ve diğer STK'larla çatışmaya sürüklemeye yönelik bir yalan habercilik anlayışıyla karşı karşıya bırakıldık. İyi niyet ve ahlaki basın ilkelerinden uzak bu habercilik anlayışını kınıyorum" şeklinde konuştu.


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  haber

  ,

  Bugün

  ,

  Gazeteci

  ,

  İddia

  ,

  ÖSO

  ,

  Uzak

  ,

  Karşı

  ,

  İHH

  ,

  kayıt