Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: - "Bugüne kadar güzel işler yaptık. İnşallah bundan sonraki süreçte de yeni süreçte de yeni Türkiye'nin inşasında ve gelişmesinde milletvekili arkadaşlarımızla katkı sunacağız" - "Biz samimi bir şekilde Türkiye'nin faydasına olan her türlü girişimde bulunacağız. Bize göre asıl olan Türkiye'nin kazanmasıdır"

ADIYAMAN (AA) - AK Parti 'den Adıyaman milletvekili seçilen Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat, Adıyaman Adliye Sarayı'nda düzenlenen törenle mazbatalarını aldı.

Törenin ardından açıklama yapan Aydın, vatandaşlara teşekkür ederek Adıyaman'da yine 5 milletvekilinden 4'ünün AK Parti 'den seçildiğini söyledi.

AK Parti'nin kurulduğu günden bugüne her daim milletin yanında, dertlerine derman, gelişen, büyüyen Türkiye 'nin hizmetinde olmayı kendilerine şiar edindiklerini belirten Aydın, "Bugüne kadar güzel işler yaptık. İnşallah bundan sonraki süreçte de yeni süreçte de yeni Türkiye'nin inşasında ve gelişmesinde milletvekili arkadaşlarımızla katkı sunacağız. Her daim milletin yanında, hizmetinde, emrinde olacağız" dedi.

Türkiye'de sözün ve kararın millette olduğunu ifade eden Aydın, her daim demokrasiden, milli iradeden ödün vermeyen bir siyasi partinin temsilcileri olduklarını belirtti.

Halkın 7 Haziran'da verdiği kararı saygıyla karşıladıklarını vurgulayan Aydın, şöyle devam etti:

"Halkın kararı başımızın, gözümüzün üstünde yeri var. Bunun gereği olarak seçimlerde birinci parti olarak yine AK Parti çıktı. Belki tek başına iktidar olamadı ama büyük bir çoğunlukla birinci çıktı. En yakın rakibine 16 puan fark atarak birinci oldu. Yine bu milletin, aynı zamanda bu mazlum coğrafyanın yegane umudu olarak AK Parti yine var. AK Partisiz bir siyasetin, AK Partisiz bir Türkiye'nin düşünülemeyeceğini millet gösterdi. AK Parti hayatı içerisinde 4 genel seçim olmak üzere 11 seçimdir başarılarla dolu seçim süreci yaşadık."

- "Sorumluluk birinci derecede AK Parti'dedir"

Milletin kendilerine "AK Parti olmadan bu millete tam manasıyla hizmet edilemeyeceği" mesajı verdiğini ifade eden Aydın, herkesin bu mesajı çok iyi ve net gördüğünü belirtti.

Milletin verdiği bu mesajı yetkili kurullarında değerlendirmeye başladıklarını dile getiren Aydın, şöyle konuştu:

"Tabi sorumluluk birinci derecede AK Parti'dedir. Bu manada sorumluluktan kaçmadan milletin omuzlarımıza yüklemiş olduğu bu sorumluluğun farkında olarak yine Türkiye'nin menfaatine olan ne ise bu milletin geleceği açısından hangi formülasyon uygun ise hiçbir kırmızı şart ileri sürmeden bütün oluşumlarla ilgili girişimlerimizi samimi bir şekilde sürdüreceğiz. Tek kırmızı şartımız var o da milletin menfaati, çıkarlarıdır. Türkiye açısından faydalı olan hangi oluşum olursa olsun bunun içerisinde olmayı bizler arzu ederiz çünkü sorumluluktan kaçmadık bugünü kadar. Bundan sonra da asla ve asla sorumluluktan kaçmayacağız. Biz samimi bir şekilde Türkiye'nin faydasına olan her türlü girişimde bulunacağız. Bize göre asıl olan Türkiye'nin kazanmasıdır."