Milletvekilleri mazbatalarını alıyor

Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
Milletvekilleri mazbatalarını alıyor
- Adıyaman'da AK Parti'den milletvekili seçilen Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat mazbatalarını aldı - AK Parti Grup Başkanvekili Aydın: - "Bu seçimin kaybedeni yoktur. Bu seçimde milletimizin tamamı kazanmıştır. 78 milyon vatandaşımız kazanmıştır. Demokrasimiz kazanmıştır, oy versin vermesin herkesin kazançlı çıktığı bir seçim olmuştur"

ADIYAMAN (AA) - AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın, "Bu seçimin kaybedeni yoktur. Bu seçimde milletimizin tamamı kazanmıştır. 78 milyon vatandaşımız kazanmıştır. Demokrasimiz kazanmıştır, oy versin vermesin herkesin kazançlı çıktığı bir seçim olmuştur" dedi.

1 Kasım'da yapılan Milletvekili Genel Seçimi'nde Adıyaman'dan seçilen Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat ve Salih Fırat mazbatalarını törenle aldı.

Mazbata töreninin ardından partililere seslenen Aydın, seçimde büyük bir başarı gösterdiklerini belirterek, Türkiye'den her iki kişiden birinin, Adıyaman'da ise 10 kişiden 7'sinin oyunu aldıklarını ifade etti.

Seçim sürecinde çok iyi çalıştıklarını anlatan Ahmet Aydın, bunun karşılığını aldıklarını ancak Adıyaman'da 5. milletvekilini çıkaramamanın üzüntüsünü yaşadıklarını bildirdi.

Milletin oyunu istikrardan yana kullandığına dikkat çeken Aydın, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Bu seçimin kaybedeni yoktur. Bu seçimde milletimizin tamamı kazanmıştır. 78 milyon vatandaşımız kazanmıştır. Demokrasimiz kazanmıştır, oy versin vermesin herkesin kazançlı çıktığı bir seçim olmuştur. Çünkü istikrarın yeniden tesisi ile birlikte huzur ve güven ortamının sağlanmasıyla Türkiye, geleceğe daha güçlü bir şekilde emin adımlarla ilerleyecektir. Milletimiz geleceğine güvenle bakacaktır. Daha doğrusu sadece milletimiz değil, bu mazlum coğrafyada, ne kadar mağdur millet varsa Ak Partinin tek başına iktidara gelmesiyle birlikte geleceğine daha güvenle bakacaktır."