Miniklerle el ele verip fidan diktiler

Miniklerle el ele verip fidan diktiler
Miniklerle el ele verip fidan diktiler
- Adıyaman'da üniversite öğrencileri, kreşte eğitim gören çocuklarla fidan dikti

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi tarafından Orman İşletme Müdürlüğü, Doğal Varlıkları Koruma Vakfı (TEMA) ve özel bir kreş salonu öğrencileri ile Atatürk Barajı kenarına fidan dikti.

Üniversite öğrencileri ile kreş öğrencilerinin birlikte diktikleri fidanlar toprakla buluştu.

Orman İşletme Müdürlüğü tarafından getirilen Çam, Meşe ve meyve fidanları belirlenen alana dikildi. Her üniversite öğrencisinin bir kreş öğrencisiyle diktiği fidanlara birer isim verildi,

Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi Müdürü Yeşim Çelik Süzer, yaptığı açıklamada, Sabancı Vakfı'nın hibe desteğiyle hayata geçirilen "Miniklerle el ele verdik, dünyaya nefes verdik" projesi ile gençler ile minik öğrencileri bir araya getirerek çevreye dikkat çekmeye çalıştıklarını söyledi.

Genç Bank projesi kapsamında bu etkinliği yaptıklarını belirten Süzer, "Kreş çocukları ile gençlerin bir araya gelip küçük yaşta çevre bilinci, ağaç bilinci ve yeşil bilinciyle bu yola çıkmak istedik" dedi.

Küçük çocuklarla birlikte olmaktan mutlu olduklarını dile getiren Süzer, çocuklar ve gençlerin birlikte hareket etmesi halinde  daha yaşanabilir bir dünyanın olacağına işaret etti.

Kreş sorumlusu Senem Yılancı ise 3 - 6 yaş grubu çocuklarla fidan dikmeye geldiklerini ifade ederek, her çocuğun bir fidanının olduğunu ve çocukların mutlu olduğunu vurguladı.

Çocuklardan Tunahan Yılancı da buraya gelmekten çok mutlu olduğunu belirterek, vatandaşları fidan dikmeye davet etti.

Egemen Süzer de fidan dikmenin çok güzel bir etkinlik olduğunu dile getirdi.  Proje kapsamında 500 fidan toprakla buluştu.