Mısır'daki idam kararları

Mısır'daki idam kararları
Mısır'daki idam kararları
- Adıyaman'da bir grup, idam kararlarını protesto etmek amacıyla Mısır'daki bazı kurumlara mektup gönderdi

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da bir grup, Mısır 'daki idam kararlarının iptal edilmesi için bu ülkenin bazı kurumlarına mektup gönderdi.

Adıyaman İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (ADIMDER) öncülüğünde  Atatürk Bulvarındaki PTT önünde toplanan grup, ellerinde pankartlar taşıdı ardından slogan attı.

Recep Tayyip Ergün, grup adına yaptığı açıklamada, Muhammed Mursi ve ihvan üyelerine verilen idam kararlarının hukuksuz olduğunu söyledi.

Mursi ve arkadaşlarının uğradığı haksızlığın Türk gençliği tarafından büyük tepkiyle karşılandığını belirten Ergün, "Mısır halkının önemli bir kısmının seçimlerde desteklediği bu insanların geleceği artık bütün Müslümanlarla bizim de meselemiz ve gündemimiz olmuştur. Onlar hakkında verilecek adaletsiz bir karar her birimizin yüreğinde hak ettiği yankıyı bulacak ve unutulmayacaktır" dedi.

Konuşmanın ardından gruptakiler yanlarında getirdikleri Arapça yazılı protesto mektuplarını, Mısır Cumhurbaşkanlığı, Adalet Bakanlığı ve El Ezher Üniversitesi'ne gönderdi.