Muhtarlardan Vali Demirtaş'a ziyaret

Muhtarlardan Vali Demirtaş'a ziyaret
Muhtarlardan Vali Demirtaş'a ziyaret
ADIYAMAN (AA) - Samsat ilçesindeki köy muhtarları, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti.Vali Demirtaş, Samsat Kaymakamı Kürşat Atak...

ADIYAMAN (AA) - Samsat ilçesindeki köy muhtarları, Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti.

Vali Demirtaş, Samsat Kaymakamı Kürşat Atak başkanlığındaki muhtarları, Valilik Toplantı Salonu'nda ağırladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Demirtaş, Samsat ilçe merkezinde ve köylerinde eğitim , sağlık, alt ve üst yapı hizmetlerinde ciddi projeler hayata geçirdiklerini söyledi.

Eğitimde ilçedeki derslik sorununu çözdüklerini belirten Demirtaş, "Cumhuriyet tarihinin en büyük kırsal kalkınma hamlelerinden olan KÖYDES Projeleri kapsamında köylerimizde başta alt yapı olmak üzere hayal bile edilemeyecek çok önemli hizmetler hayata geçirildi. Bu yatırımlarla, köylerimize yapılan hizmet kalitesinin çok önemli bir noktaya geldiğini görüyoruz. Bütün çalışmalarımızı insan eksenli yürütüyoruz" dedi.

Samsat sınırları içerisinde bulunan Sahabe Safvan Bin Muattal'ın kabrinin bulunduğu alanda yapımı devam eden Sahabe Cami ve Külliyesi projesine değinen Demirtaş, projenin Adıyaman ve Samsat için önemli olduğunu, projenin tamamlanması için çalışmaların hızlandırıldığını belirtti.

Atak ise ilçeye yaptığı katkılardan dolayı Demirtaş'a teşekkür etti.

Ziyarettin sonunda muhtarlar Demirtaş'a plaket takdim etti.

 


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  Cami

  ,

  Köy

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  hizmet