Öğrencilere ders çalışma ve sınav kaygısı semineri

Öğrencilere ders çalışma ve sınav kaygısı semineri
Öğrencilere ders çalışma ve sınav kaygısı semineri
ADIYAMAN (AA) - Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, 12. sınıf öğrencileri için verimli ders çalışma ve...

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri, 12. sınıf öğrencileri için verimli ders çalışma ve sınav kaygısı semineri düzenledi.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri tarafından yürütülen ve Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) tarafından finanse edilen "Mavi İzler" Projesi kapsamında, Atatürk İmam Hatip Lisesi'nde verimli ders çalışma ve sınav kaygısı konularında seminer verildi.

Seminere konuşmacı alarak katılan Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Sürücü, öğrencilere bir hedef belirlemelerini ve bu hedefe yoğunlaşmaları gerektiğini söyledi.

Tarihte hedefleri olan kişilerin büyük işler gerçekleştirdiğini ifade eden Sürücü, "Biz plan yaparken kendi başına giden, kendi başına açıp, solan çiçekler olmayın diyoruz. Onun için arkadaşlar gerçekleştirebileceğiniz hedefler belirleyin. Burada bütün arkadaşlarımızla birlikte sizin daha iyi yerlere gelmeniz, kendi hayatınızı belirlemeniz ve mutlu olmanız için buradayız" dedi.

Daha sonra Araştırma Görevlisi ve Araştırma Görevlisi Betül Demirağ ise öğrencilere verimli ders çalışma konusunda sunum yaparak bilgiler verdi.