Öğrencilerini eliyle besliyor

Öğrencilerini eliyle besliyor
Öğrencilerini eliyle besliyor
- Adıyamanlı öğretmen, 3 yıldır haftanın belirli günleri öğrencileri için yemek hazırlıyor - Ayhan: "İnşallah emekli oluncaya kadar öğrencilerim için yemek yapmaya devam edeceğim"

ADIYAMAN (AA) - MEHMET FATİH ASLAN - Adıyaman'da bir öğretmen, sağlıklı beslenmenin önemine dikkat çekmek amacıyla evinde hazırladığı yemekleri öğrencilerine ikram ediyor.

Merkez Özel İdare İlkokulunda görev yapan Mehmet Uğur Ayhan, 3 yıldır haftanın belirli günleri öğrencileri için yemek hazırlıyor. Daha çok yöresel lezzetleri tercih eden Ayhan, mutfağında hazırladığı yemeği de okulda 28 öğrencisiyle tüketiyor. 

Ayhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, öğrencilerinin iyi beslenmeni amaçlandığını söyledi. 

Öğrencilerinin sağlığının kendisi için çok önemli olduğunu aktaran Ayhan, "Öğrencilerime sürekli sağlıklı bir şeyler yedirmek istiyorum ki onlar hastalanmasın, devamsızlık yapmasın. Çünkü zincirin bir halkası koptuğu zaman  birleştirmek zordur. Öğrencilerimiz bizim geleceğimiz. Geleceğimiz sağlıklı olsun diye beslenmelerine dikkat ediyorum" dedi.

Ayhan, öğrencilere her konuda yardımcı olduğunu dile getirdi.

Yemek yapmayı bekarlık döneminde öğrendiğini anlatan Ayhan, öğrencilerine genellikle yöreye ait olan ciğer, lahmacun, Adıyaman hıtabı, etli pilav hazırladığını vurguladı.

Öğrencilerini kendi çocukları gibi sevdiğini ifade eden Ayhan, şunları kaydetti:

"Daha lezzetli olsun diye yemeğe sevgimi katıyorum. Şu anda haftanın belirli günlerinde bu gelenemiğini sürdürüyorum. Bazen de hayırseverlerden destek alıyorum. İnşallah emekli oluncaya kadar öğrencilerim için yemek yapmaya devam edeceğim."

Ayhan, yemek hazırlırken eşinden de büyük destek gördüğüne işaret etti.

Öğrencilerden Uğur Arıca ise öğretmeninin yaptığı yemekleri çok sevdiğini belirtti. Öğretmenini çok sevdiğini ifade eden Arıca, "Kendisi iyi kalpli bir insan. Derslerimize çok çalışırak öğretmenimizi üzmemeye çalışıyoruz" diye konuştu. 

Melike Özçelik de öğretmeninin yaptığı yemeklerin çok lezzetli olduğunu söyledi.

 

 


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  Fatih

  ,

  Yemek

  ,

  Öğretmen

  ,

  emekli

  ,

  zaman

  ,

  Aslan