Şehir içi otobüslerde dezenfektan dönemi

Şehir içi otobüslerde dezenfektan dönemi
Şehir içi otobüslerde dezenfektan dönemi
- Adıyaman'da yürütülen bir proje kapsamında şehir içi otobüslere yolcuların ellerini yıkaması için dezenfektan konuldu - Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi Müdürü Süzer: - "Projeyi sağlık ve hijyene dikkat çekmek için hayata geçirdik"

ADIYAMAN (AA) - HAKAN FURKAN -  Adıyaman'da belediyeye ait şehir içi otobüslerde sağlık ve hijyene dikkati çekmek için dezenfektan sistemi kuruldu.

GAP Kalkınma İdaresine bağlı Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi organizatörlüğünde Sabancı Vakfının hibe desteğiyle hayata geçirilen proje kapsamında, vatandaşlar, otobüslere bindiğinde ellerini dezenfektan ile yıkayabilecek.

Adıyaman Gençlik ve Kültür Evi Müdürü Yeşim Çelik Süzer, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin amacının sağlık ve hijyene dikkati çekmek olduğunu söyledi.

El temizliğinin önemine işaret eden Süzer, buradan yola çıkarak projeyi Adıyaman Belediyesi ile ortaklaşa hayata geçirdiklerini belirtti.

Halkın projeyi olumlu karşılayacağını dile getiren Süzer, "El temizliğine nasıl daha fazla dikkat çekeriz düşüncesinden yola çıktık. Projeyi sağlık ve hijyene dikkat çekmek için hayata geçirdik. Belediye otobüslerinde dezenfektan sistemi kurarak insanlarda farkındalık oluşturmayı hedefledik" dedi.

- "Arkamızdan gelen gençliğe örnek olalım"

Adıyaman Belediyesi Ulaştırma ve Araçlar Amiri Osman Nuri Koçak da bu tür uygulamaların devam etmesini istediklerini söyledi.

Gençlerin üretkenliklerinin güzel olduğunu belirten Koçak, sağlıklı bir neslin yetişmesinde bu tür örnek çalışmaların etkisinin büyük olduğunun altını çizdi. 

Projeyi hazırlayan üniversite öğrencisi Özgül Çelebi ise sosyal sorumluluk projeleri kapsamında topluma yararlı bir şeyler üretmek için uygulamayı hayata geçirdiklerini söyledi.

Toplumun sağlık alanındaki sıkıntılarına sessiz kalınmaması gerektiğini vurgulayan Çelebi, "Ben yapmasam başka birisi yapar demeyelim. Gördüğümüzde yapalım ki arkamızdan gelen gençliğe örnek olalım. Onlar da bir şeylerin ucundan tutsun. Birileri bir şey söylemeden olumsuzlukları olumluya çevirelim" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Adıyaman

  ,

  Belediye

  ,

  Proje

  ,

  kültür

  ,

  sosyal