Sivil Savunma Haftası

Sivil Savunma Haftası
Sivil Savunma Haftası
ADIYAMAN (AA) - Adıyaman Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri sorumlusu Filiz Aslan, Vali Mahmut...

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman  Afet ve Acil Durum Müdürü Osman Ertuğrul Altuğ ve Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekipleri sorumlusu Filiz Aslan, Vali Mahmut Demirtaş'ı ziyaret etti.

Sivil Savunma Haftası dolayısıyla gerçekleşen ziyarette, Altuğ ve Aslan, Demirtaş'a hafta dolayısıyla gerçekleştirecekleri etkinlikler hakkında bilgi verdi.

Demirtaş, yaptığı açıklamada, doğal afetler önlenemez olduğunu ancak afetlerin etkilerinin, yıkıcı sonuçlarının insan aklı ve emeğiyle en aza indirilebileceğini söyledi.

Dünyada sivil savunmanın öneminin her geçen gün daha da anlaşıldığını belirten Demirtaş, "Sivil Savunma Günü nedeniyle İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz, UMKE ve Kızılay işbirliğiyle hükümet konağı bahçesinde halka açık tanıtım standı açarak, bu stantta broşürler dağıtılıp bilinçlendirme çalışmaları yapılacaktır" dedi.

Altuğ ise Sivil Savunma Teşkilatı'nın 56'ncı kuruluş yıldönümü kutladıklarını dile getirdi.

Hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini ifade eden Altuğ, bazı kamu kuruluşu ve okullarda tatbikat, konferanslar düzenleyeceklerini belirtti.

Ziyaretin ardından Demirtaş, valilik bahçesinde hafta dolayısıyla açılan stantları gezdi.