Suriyelilere yardım için platform kuruldu

Suriyelilere yardım için platform kuruldu
Suriyelilere yardım için platform kuruldu
- Platform üyeleri, il genelindeki sığınmacılara yardım toplamak amacıyla Yüzüncü Yıl Parkı'nda çadır açtı

ADIYAMAN (AA) - Kahta ilçesinde, Türkiye 'ye sığınan Suriyelilere yardım etmek isteyen 30 sivil toplum kuruluşu "Kahta Gönüllüler Platformu" çatısı altında bir araya geldi.

Platform üyeleri, il genelindeki sığınmacılara yardım toplamak amacıyla, Yüzüncü Yıl Parkı'nda çadır açtı. Çadırın bir ay açık kalması planlanıyor.

Kahta Gönüllüler Platformu Başkanı Sabahattin Karakayalı, yaptığı açıklamada, savaş mağduru insanların yaralarına merhem olabilmek için yardım çadırı kurduklarını söyledi.

Suriyeli ailelere zor zamanlarında sahip çıkmak istediklerini belirten Karakayalı, bu kapsamda ayni ve nakdi yardım kampanyası başlattıklarını dile getirdi.

İlçedeki sivil toplum kuruluşlarının siyasi  düşünce ve ideolojilerini bir tarafa bırakarak öyle önemli bir hizmet için bir araya geldiklerine dikkati çeken Karakayalı, tek gayelerinin savaştan kaçarak Türkiye'ye sığınan "mazlum halka" yardım olduğunu ifade etti.

Suriyelilerin "kader kurbanı" olduğunu belirten Karakaya, şunları kaydetti:

"Bunlar kana susamış vampirlerin kurbanıdır. Bu insanlara yardım elimizi uzatmak zorundayız. Hiç kimse  isteyerek ülkesini bırakıp başka ülkelerde mülteci olarak yaşamak istemez. Onları anlamalı ve onlara yardım etmeliyiz. Gün birlik ve beraberlik günüdür."