TBMM Başkanvekili Aydın:

TBMM Başkanvekili Aydın:
TBMM Başkanvekili Aydın:
-"Adıyaman'ın sıkıntılarını çözmek için çalışıyoruz"

ADIYAMAN (AA) - Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, Adıyaman'ın sorunlarının farkında olduklarını belirterek, sıkıntıları çözmek için çalıştıklarını belirtti.

Aydın, Partisinin il teşkilatı tarafından Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) bahçesinde verilen kahvaltıda yaptığı konuşmada, Adıyaman'a bugüne kadar yapılan yatırımların devam edeceğini kaydetti.

Adıyaman'ın sıkıntılarının farkında olduklarını ifade eden Aydın, şu bilgileri aktardı:

"Tüm bu sıkıntıların çözümü için yoğun bir şekilde çalışıyoruz. İldeki sulama projelerini yakından takip ediyoruz ve bunun için gerekli görüşmeleri yaptık. Kent merkezindeki trafik sorununu çözmek için Gölbaşı Caddesi üzerindeki Bir Aralık İlkokulunun yerine otopark ve yeşil alan yapmayı planlamaktayız. Adliye sarayı yanındaki karayolları şube müdürlüğünün lojmanlarının yerini yeşil alan yapacağız. Kent merkezindeki bu yer, Adliye Sarayına yakışır bir yer olacak."

TOKİ'nin birçok yerde konut yapacağı müjdesini veren Aydın, Tut ve Samsat ilçesi ile kent merkezinde yapılacak yeni konutların yerlerini tespit etmeye başladıklarını kaydetti.

AK Parti İl Başkanı Abdurrahman Dimez, kentte birlik ve beraberliğin üst düzeyde olduğunu belirterek, Adıyaman'ın gelişmesi ve kalkınması için çaba sarfettiklerini ifade etti.