Teröre, gül dağıtarak tepki gösterdiler

Teröre, gül dağıtarak tepki gösterdiler
Teröre, gül dağıtarak tepki gösterdiler
- Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bir grup genç, başlattıkları "Molotof yerine gül" kampanyası ile güvenlik güçlerine gül dağıttı

ADIYAMAN (AA) - Kahta ilçesinde bir grup genç, güvenlik güçlerine gül dağıtarak terör saldırılarına tepki gösterdi.

İlçe Emniyet Müdürlüğü önünde toplanan bir grup genç, Türkiye 'de son dönemde yaşanan terör saldırılarına tepki göstermek amacıyla "Molotof yerine gül" adlı kampanya başlattı. Bu kapsamda Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığını ziyaret eden gençler, yanlarında götürdükleri gül ve karanfilleri buralardaki güvenlik personellerine dağıttı. 

Grup, daha sonra Kahta-Adıyaman karayolunda yoldan geçen araçlarda bulunanlara gül verdi.

Grup adına açıklama yapan Musa Çetinkaya, son dönemde yaşanan terör saldırılarının üzüntüsünü yaşadıklarını söyledi.

Güvenlik güçlerine gül vererek onlara destek olmayı amaçladıklarını vurgulayan Çetinkaya, "Son günlerde yaşanan acı hadiseler bizi derinden etkiledi. Molotof yerine gül kampanyasına öncülük ederek tüm ülkeye örnek olmak istiyoruz. Biz gençlerin tek dileği ülkeye barış ve huzurun gelmesidir" dedi.

Güneydoğu Anadolu Bölgesi ve Adıyaman'ın terörle anılmasından rahatsızlık duyduklarını ifade eden Çetinkaya, bölgenin ve Adıyaman'ın hiçbir zaman teröre prim vermediğini dile getirdi.

Gençlerin ellerine silah, molotofkokteyli, taş ve sopa almasını istemediklerini belirten Çetinkaya, "Gençlerin eline çiçek, gül, kalem ve kitap yakışır. İnşallah tüm gençler bu çağrıya cevap verir ve ellerine molotof almazlar. Biz, polis ve güvenlik güçlerimize molotof atan geçler değil, gül ve çiçek uzatan gençler istiyoruz" diye konuştu.