Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü

Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
Türk Polis Teşkilatı'nın 170. kuruluş yıl dönümü
- Adıyaman ve ilçelerinde 10 Nisan Polis Günü kutlandı

ADIYAMAN (AA) - Polis Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü Adıyaman ve ilçelerinde coşkuyla kutlandı. 

Emniyet Teşkilatının kuruluş yıl dönümü olan 10 Nisan Polis Günü kutlamaları Adıyaman'da Valilik binası önünde yapıldı.

Burada düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasını müteakip, il genelinde yarışmalarda dereceye girenlerin ödüllendirilmesiyle devam etti.

- Besni

Besni ilçesinde  Emniyet Teşkilatının kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Kaymakamlık binası önünde yapıldı.

İlçe Emniyet Müdürü Cemal Avan, burada yaptığı konuşmada, mazisi başarılarla dolu, Türk Polis Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümünü coşkuyla kutladıklarını söyledi.

Ülkemizin huzur ve güvenliği, kamu düzeninin korunması ve devamının sağlanması için, her zaman üstün bir gayret ve fedakarlık içerisinde çalıştıklarını belirten Avan, Emniyet Teşkilatının, vatandaşların can ve mal emniyetinin korunması, olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanması amacıyla yapılan çalışmalarda halkın güven ve desteğini kazandığını ifade etti.

- Gölbaşı

Gölbaşı ilçesinde  Emniyet Teşkilatının kuruluşu olan 10 Nisan Polis Günü kutlamaları Kaymakamlık önünde yapıldı.

Çelenk sunma programının ardından konuşan İlçe Emniyet Müdürü Orhan Tor, polis teşkilatının verilen görevleri hukuk çerçevesinde yerine getirmenin sorumluluğuyla hareket ettiğini söyledi.

Kaymakam Suat Hatam ise polis teşkilatının 170. yılını kutlayarak, ülkesi için her zaman gece gündüz demeden çalışan polis teşkilatına görevlerinde başarılar diledi.

Konuşmalardan sonra polis haftası dolayısıyla düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler verildi.