Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan:
- "Partimizi kapatmaya çalıştılar, muhtıra vermeye kalktılar, darbe girişimlerinde bulundular, 17 Aralık, 25 Aralık, her türlü engellerle karşı karşıya kaldık. Ama halkımızın güçlü desteğinizle biz bu günlere kadar geldik"

ADIYAMAN (AA) - Ulaştırma, Denizcilik Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, "Partimizi kapatmaya çalıştılar, muhtıra vermeye kalktılar, darbe girişimlerinde bulundular, 17 Aralık, 25 Aralık, her türlü engellerle karşı karşıya kaldık. Ama halkımızın güçlü desteğinizle biz bu günlere kadar geldik" dedi.

Gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Adıyaman'a gelen Elvan, Adıyaman Belediyesi ve AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti.

Ziyaret sırasında partililere seslenen Elvan, muhalefet partilerinden farlı olduklarını belirterek, kendilerinin vatandaşın sesine kulak verdiklerini ifade etti.

Vatandaşların isteklerine önem verdiklerini dile getiren Elvan, "Vatandaşlarımız ne diyor, vatandaşımızın önceliği nedir? Biz buna bakıyoruz. Vatandaşımızın önceliği bizim önceliğimizdir. İşte gerçek demokrasi bu, vatandaşla, milletle bütünleşmek bu. Ama onların farklı dünyaları var. Vatandaşımız da zaten muhalefetten umudunu kesmiş durumda" diye konuştu.

12 yıllık iktidarları döneminde önlerine türlü türlü engeller çıkarıldığını vurgulayan Elvan, şöyle devam etti:

"Partimizi kapatmaya çalıştılar, muhtıra vermeye kalktılar, darbe girişimlerinde bulundular, 17 Aralık, 25 Aralık, her türlü engellerle karşı karşıya kaldık. Ama halkımızın güçlü desteğiyle biz bu günlere kadar geldik. Ülkemizin istikrarına el dokundurtmadık. Sizin emanetinizi hiçbir zaman yere düşürmedik, emanetinize hep sahip çıktık. Bundan sonraki süreçte de sahip çıkmaya devam edeceğiz."

Haziran ayında yapılacak genel seçimlerde partililerden destek isteyen Elvan, parti olarak gece gündüz çalışmaları gerektiğine işaret etti.

Çalışmadan, üretmeden Türkiye 'yi şahlandıramayacaklarının altını çizen Elvan, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu güne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de hep birlikte çalışacağız. Geceli gündüzlü çalışacağız. Başbakanımız, bakanlarımız, milletvekillerimiz, parti yöneticilerimiz ve parti üyelerimiz hep birlikte çalışacağız. Dahası ise iktidar olarak yaptığımız tüm yatırımları halkımıza anlatacağız.

Milli iradenin ne kadar kıymetli olduğunu vatandaşlarımıza anlatacağız. AK Parti hükümetleri öncesinde bu ülke ne çektiyse vesayetten çekmiştir, vesayet anlayışından çekmiştir. İktidardan indirilen partililer gerçekten AK Parti öncesi milletin partisi olamamıştır. Milletin sesine kulak tıkamıştır ama inşallah biz bu güne kadar olduğu gibi bundan sonraki süreçte de sizin önceliğiniz ne ise bizin önceliğimiz o olarak yolumuza devam edeceğiz."