Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi

Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Üniversite öğrencisi Özgecan'ın öldürülmesi
Adıyaman Belediye Başkanı Kutlu: "Bunu yapanlar her zaman nefretle kınanmalıdır ki, bir daha böyle bir hadiseye meydan verilmesin"

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın öldürülmesi ilgili, "Bunu yapanlar her zaman  nefretle kınanmalıdır ki bir daha böyle bir hadiseye meydan verilmesin" dedi.

Kutlu, yaptığı açıklamada, olay nedeniyle herkesin büyük üzüntü yaşadığını belirterek olayı gerçekleştirenleri kınadı. 

Tek tesellilerinin zanlıların hemen yakalanması olduğunu ifade eden Kutlu, "Mevcut kanunlarımız ne kadar ceza verilecek bugün kamuoyunda bunlar tartışılmaktadır. Bu tip zararlı olan ve belki de ıslah edilmesi mümkün olmayan insanların ben ömür boyu cezaevinde kalacakları bir cezayla cezalandırmalarını istiyorum" dedi.

Türkiye 'de ve dünyada bu tür olayların bir daha yaşanmaması temennisinde bulunan Kutlu, toplumun olaya gösterdiği hassasiyetlerin zaafı olan insanlarda caydırıcı olacağını dile getirdi.

Kutlu, toplumun bu tür hadiseleri unutmaması gerektiğini dile getirerek "Bunu yapanlar her zaman nefretle kınanmalıdır ki bir daha böyle bir hadiseye meydan verilmesin" diye konuştu.

Amerika Birleşik Devleti'nde 3 müslüman gencin öldürülmesi olayına da değinen Kutlu, cinsiyet, ırk ve din ayrımı üzerinden gerçekleşen her türlü cinayete karşı çıktıklarını ifade etti.