Yatağa bağlı oğluna bakan Elif nine, Adıyaman'da "Yılın annesi"

Yatağa bağlı oğluna bakan Elif nine, Adıyaman'da "Yılın annesi"
Yatağa bağlı oğluna bakan Elif nine, Adıyaman'da "Yılın annesi"
ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da 12 yıldır yatağa bağlı yaşayan oğluna bakan Elif Ekinci (70), "Yılın annesi" ödülü aldı. Adıyaman Belediyesine bağlı...

ADIYAMAN (AA) - Adıyaman'da 12 yıldır yatağa bağlı yaşayan oğluna bakan Elif Ekinci (70), "Yılın annesi" ödülü aldı. 

Adıyaman Belediyesine bağlı Toplum Gelişim Merkezi (TOGEM) tarafından, Anneler Günü etkinlikleri kapsamında geçimine destek sağlanan kadınlara yemek verildi.

  Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) Cendere Dinlenme tesislerindeki yemekte konuşan Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Allah'ın her insana ayrı bir imtihan verdiğini, Elif Ekinci'nin imtihanının da zor olduğunu belirterek, bu fedakarlığın, ahirette mutlaka karşılığının olacağını söyledi.

Annelerin bir gün değil her gün mutlu edilmesi gerektiğini vurgulayan Kutlu, Ekinci'nin, yıllardır, askerlik dönüşü geçirdiği kaza sonucu felç olan oğluna bıkmadan, usanmadan baktığını anımsattı.

Kutlu, Ekinci'ye desteklerinin bundan sonra da süreceğini bildirdi.

Elif Ekinci ise kazanın Allah'tan geldiğini bu nedenle yapacak bir şey olmadığını belirterek, kadere olan inancı ile güçlükleri yenmeye çalıştığını söyledi.

Törende daha sonra felçli oğlu Ömer Ekinci'ye 12 yıldır bakan 8 çocuk annesi Elif Ekinci'ye "Yılın annesi" ödülü ve çeşitli hediyeler verildi.