Yol Güvenliği ve Trafik Haftası

Yol Güvenliği ve Trafik Haftası
Yol Güvenliği ve Trafik Haftası
- Adıyaman'da tören düzenlendi

ADIYAMAN (AA) -  Adıyaman'da, Yol Güvenliği ve Trafik Haftası dolayısıyla tören düzenlendi.

Vali Mahmut Demirtaş, İl Emniyet Müdürlüğü tarafından polisevinde düzenlenen etkinlikte, son yıllarda karayolu taşımacılığında artan yoğunlukla birlikte dikkatsizlik, eğitimsizlik ve kural tanımazlıklar nedeniyle üzücü kazaların meydana geldiğini söyledi.

Yaşanan bu kazalarda çok sayıda kişinin hayatını kaybettiğini veya sakat kaldığını belirten Demirtaş, "Bu tür üzücü sonuçlarla karşılaşmamak ve trafikte güvenliği sağlamak için altyapı eksikliklerini gidermek, denetimleri düzenli yapmak ve en önemlisi de vatandaşlarımızı bilinçlendirerek trafik kuralları konusunda duyarlılıklarını artırmak son derece önem arz etmektedir" dedi.

Demirtaş, kentte geçen yıl meydana gelen 812 trafik kazasında 15 kişinin hayatını kaybettiğini hatırlattı.

İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ise  Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre ölüm nedenleri arasında trafik kazalarının ilk sırada yer aldığını belirtti.

Konuşmaların ardından hafta dolayısıyla düzenlenen kompozisyon ve slogan yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ve yılın sürücüsüne ödülleri verildi.

Törene, Jandarma Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, kurum amirleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.