Broadway'de sahnelenen dünyaca ünlü Forever Tango İstanbul seyircisiyle ilk kez buluşacak!

Broadway'de sahnelenen dünyaca ünlü Forever Tango İstanbul seyircisiyle ilk kez buluşacak!
Broadway'de sahnelenen dünyaca ünlü Forever Tango İstanbul seyircisiyle ilk kez buluşacak!
Tango ateşini, Broadway başta olmak üzere dünyanın birçok köşesine taşıyan, Tony ve Drama Desk ödüllerine aday gösterilen Forever Tango, 21-23 Mart tarihleri arasında, ünlü müzisyen Luis Bravo'nun yönetmenliğinde Zorlu Center PSM'de ilk kez İstanbul seyircisinin karşısına çıkacak...

1990 yılında San Diego’da gösterime başlayan ve 1996 yılında San Francisco’da en iyi turne müzikali seçilerek Bay Area Critics Birliği Ödülü’nü kazanan Forever Tango, İstanbul’da gerçekleştireceği ilk gösterisiyle Zorlu Center PSM’de izleyicinin karşısına çıkacak.

1997 – 1998 yılları arasında Broadway’de sahnelenen Forever Tango, Amerika’yı baştan başa dolaştı ve Tony ile Drama Desk ödüllerine aday gösterilerek tekrar Broadway’e döndü. Dünya çapında da pek çok gösteriyle tango severlerle buluşan Forever Tango, dansın ateşini, hafızalardan silinmeyecek bir performansla ilk kez İstanbul’da sergileyecek.

Ünlü müzisyen ve yapımcı Luis Bravo’nun yönetmenliğinde sahneye taşınıyor…Arjantin’de dünyaya gelen ve küçük yaşlarda gitar, ardından çello çalmaya başlayan, Argentine National Symphony ile müzik kariyerine merhaba diyen Luis Bravo, Avrupa ve Amerika’da pek çok opera ve senfoni ile sahne aldı.

2002’de Malambo isimli gösterinin prodüksiyonunu yürüten ve Arjantin müziği ile dansına elektronik bir sound getiren Bravo, malambo olarak bilinen dansı, kentli bir tango ve İspanyol flamenko esintileriyle sahneye taşıdı. Luis Bravo 1990’da San Francisco’da ilk adımları atılan ve 92 hafta boyunca oynayan, 1997’de Boroadway’e taşınan, ardından Kuzey Amerika, Avrupa ve Asya’da sahnelenen Forever Tango’nun yaratıcısı ve yönetmeni.

Dansı "Tango bir danstan daha fazlasıdır, gerçek bir hikâyedir ve geceye aittir" diyerek tarif eden ünlü müzisyen ve yönetmen Luis Bravo’nun yorumuyla sahneye taşınan Forever Tango 21-23 Mart tarihlerinde Türkiye’de ilk kez Zorlu Center PSM’de!

Tarih: 21-22-23 Mart 2014
Mekan: Zorlu Center PSM, Ana Tiyatro
Bilet Fiyatları: 57 TL, 80 TL, 99 TL, 120 TL, 140 TLZorlu Center PSM’den öğrencilere jest!
Zorlu Center PSM, sanatsever gençleri de düşünerek limitli öğrenci biletlerini satışa sunuyor. Sevdiği müzisyeni dinlemek, Broadway Show’larını izlemek ya da farklı gösterileri Zorlu Center PSM’de takip etmek isteyen öğrenciler, performans günü 10.00 – 12.00 saatleri arasında, 20 TL’ye bilet alabilecek!

Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi Hakkında:
Türkiye'nin ilk 5 fonksiyonlu "karma kullanım" projesi olan Zorlu Center'da; performans sanatları merkezi, otel, ofis, alışveriş merkezi ve rezidanslar yer alıyor. Zorlu Center’ın en önemli fonksiyonlarından biri olan Performans Sanatları Merkezi geliştirilirken, İstanbul’un en çok ihtiyaç duyduğu konulardan birinin de kültür- sanat etkinliklerinin gerçekleştirilebileceği alanlar olduğunu gözlemlendi. Sanatın çeşitli dallarına ev sahipliği yapmak üzere çok amaçlı sanat merkezi olarak tasarlanan Performans Sanatları Merkezi’ne, Zorlu Center içerisinde önemli bir yer ayrıldı. Performans Sanatları Merkezi’nin büyük salonu (ana tiyatro) 2 bin 262 kişilik, diğer salonu drama sahnesi ise 738 kişilik kapasiteye sahip. 300 milyon USD yatırım yapılan ve 50.000 m² kapalı alana sahip olan Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, Ekim 2013 itibariyle dünyanın önde gelen müzikal, konser, dinleti, tiyatro, dans gösterileri ve resim sergisi gibi birçok sanatsal faaliyete ev sahipliği yapacak. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi, müzikallerin New York Broadway ve Londra West End’den sonraki yeni merkezi olacak. Zorlu Center Performans Sanatları Merkezi’nin operatörlüğünü ise birçok Broadway şovunu hayata geçiren ve 101. yaşını kutlayan Amerikalı NederlanderWorldwide Entertainment (NWE) yapmaktadır.

Facebook:https://www.facebook.com/ZorluCenterPSM
Twitter:https://www.twitter.com/ZorluCenterPSM
Youtube:https://www.youtube.com/ZorluCenterPSM

Bilgi için:Hill+KnowltonStrategies – 0212 270 52 32
Pelin Özbay – pelin.ozbay@hkstrategies.com / Deniz Yavuz – deniz.yavuz@hkstrategies.com

Detaylı bilgi için tıklayınız.

Bu bir ilandır.